Чим SEO відрізняється від SMM

З еволюцією старих способів і технологій просування бренду в глобальній мережі з’являються абсолютно нові й невідомі до цього методи. Одними з таких вважаються SEO і SMM, але в чому ж різниця між ними?

Що таке SEO і що таке SMM?

Чем SEO отличается от SMMSEO – це абревіатура від Search Engine Optimization, яка має на увазі внутрішню оптимізацію сайту для подальшого просування в пошукових системах. Подібний процес завжди має бути комплексним, а тому він досить складний і складається з безлічі етапів.

Крім того, пошукова оптимізація сайту – це не одноразова дія, і зміни тут потрібні кожного разу, як міняються алгоритми пошукових систем. Як тільки порядок роботи пошукової системи хоч трохи змінився, фахівець з просування зобов’язаний на це відреагувати.

Найбільш поширеним способом підтримувати сайт на перших місцях у видачі стає SEO-копірайтинг – написання статей з використанням ключових фраз.

SMM або Social Media Marketing – це зовнішнє просування, що часто не має жодного відношення до мета-даних, текстів і ключів на сайті. По суті, це реклама ресурсу в соціальних мережах, пошук зацікавлених відвідувачів і залучення їх на сайт.

Отримання трафіку відбувається не просто завдяки рекламі, а за допомогою цікавих статтею, постів і банерів, посилання з яких веде на сайт. SMM дозволяє встановити двосторонній контакт з клієнтами й отримувати необхідні дані (зворотний зв’язок) для розвитку бізнесу.

В принципі, варіантом такого контенту може бути все, що завгодно, аби це було цікаво, актуально й корисно для клієнтів – уранішні пости, розважальні замітки, інформація про знижки та акції, конкурси і розіграші. Окрім генерації трафіку, до завданнь SMM входить просування бренду і забезпечення ефекту сарафанового радіо.

Тут можна зробити висновок і визначити принципову відмінність між SEO і SMM. Search Engine Optimization – це внутрішня оптимізація сайту, що включає написання текстів з усіма необхідними ключами, складання мета-даних Title і Description, а також виправлення технічних помилок в коді й приведення сайту до виду, рекомендованого пошуковими системами. А Social Media Marketing – це подальше зовнішнє просування сайту в соціальних мережах. Така дія може відбуватися паралельно з закупівлею посилань і контекстною рекламою.

Що краще – SMM чи SEO?

Таке питання абсолютно не коректне: SEO і SMM порівнювати не можна, оскільки вони вирішують різні завдання й працюють “в різних площинах”. Це все одно, що порівнювати мотоцикл і ложку – обидва з металу, але використовуються для вирішення різних завдань.

Search Engine Optimization – це перший етап просування сайту. Усі ті внутрішні роботи, які дозволять отримати перевагу над конкурентами. Social Media Marketing – це продовження такого просування, його черговий етап, актуальний у разі, коли цільова аудиторія відповідає користувачам соціальних мереж. Тобто порівнювати їх в принципі не варто.

Необхідно розуміти, що SEO і SMM – це абсолютно різні способи залучення аудиторії. При цьому ефективнішим завжди буде комплексне просування, що включає і роботи по усуненню технічних помилок, і оптимізацію мета-данных, і написання текстів, і рекламу в соціальних мережах. Вони відмінно доповнюють один одного! Так, за допомогою SEO можна підвищити рейтинг сайту, а завдяки SMM отримати можливість спілкуватися зі своєю аудиторією і робити більш бренд відомим.

Потрібен результат? Дійте!

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте

© Студія копірайтингу “Ямбус”

 

Коментарі 2
  • Відповісти 2019 Сер 26 - 13:26:38 gus

    Я действительно поражен твоими способностями настолько хорошо
    представлять материалы на ресурсе )

  • Відповісти 2019 Вер 05 - 12:58:27 Юлиан Клицаков

    Большое спасибо!

Написати коментар