Раніше знайти інформацію на сайті можна було тільки з ПК або ноутбука, але сьогодні мобільні гаджети впевнено займають більший обсяг трафіку – щонайменше 70%. Мільйони користувачів віддають перевагу онлайн-покупкам зі смартфона, адже це можна зробити будь-де і будь-коли.

Зважаючи на це, Google почав використовувати відповідний алгоритм ранжування, що виділяє зручні сайти з якісною мобільною версією дизайну – Mobile First Design.

В чому суть Mobile First Design

Mobile First Design (MFD) – це новий підхід до створення дизайну для додатків і сайтів під мобільні пристрої. Особливість цієї концепції в тому, що сайт від самого початку створюється з максимальною зручністю саме для мобільного користування.

Принцип Mobile First Design має враховувати малі розміри екранів з адаптацією під більші параметри (планшети), портретну орієнтацію, тачскріни, особливості мобільних ОС та швидкість інтернету, що впливає на відмальовування візуального контенту в перші секунди перебування користувача на сайті.

Системи пошуку вище ранжують сайти, що оптимізовані під мобільні гаджети. Коли користувач вводить запит зі смартфона, Google спочатку видає ресурси по принципу Mobile First. Тобто ті, які мають гарний дизайн на мобільному пристрої.

Офіційно підтверджено, що цей пошуковик вміє розпізнавати mobile-friendly сайти й ставить їх вище у ранжуванні, тож це треба враховувати в загальній стратегії просування.

Mobile First Design

Переваги Mobile First Design

Сайт, розроблений за допомогою Mobile First, має високі позиції ранжування, швидше завантажується й прискорює здійснення покупки. Але це ще не всі плюси, й серед усього іншого можна виділити такі переваги:

Висока досяжність

Мобільний трафік стабільно зростає, тому Mobile First Design дозволить інтернет-компаніям підвищити досяжність цільової аудиторії через якісну оптимізацію сайтів саме під мобільне користування.

Вдосконалення досвіду користувачів

Дизайн, створений спочатку під мобільні пристрої і потім – під десктоп, забезпечить інтуїтивно зручне користування додатком і сайтом. Це покращить перше враження від компанії.
Ріст конверсії

Використання Mobile First Design зменшить відмови від покупки й поліпшить конверсію загалом. Зі зручного “магазину у смартфоні” користувачам зручніше здійснити покупку та іншу цільову дію.

Ефективний маркетинг і аналітика

Mobile First Design дозволить збирати корисні дані про клієнтів і їх поведінку, глибше аналізувати їх й розробляти ефективніші стратегії.

Чому з Mobile First Design товари купують швидше

Цей дизайн має особливості впливу на поведінку користувачів. Передусім, розробники візуалізують функціонал майбутнього продукта й відмічають його відмінності від десктоп-версії.

Такі особливості полягають в адаптації під параметри екранів смартфонів та грамотному і простому розміщенні кнопок, посилань, фото й інших інтерактивних елементів.
Відвідувач не відволікається на зайві деталі, швидко знаходить, що йому потрібно, й більш охоче здійснює цільову дію.

Мобільні рішення набирають популярності, тому Mobile First Design ще довго не втратить своєї актуальності. Принаймні з такихпричин:

  • повсюдне використання смартфонів: з адаптованим сайтом зробити покупку можна буквально в будь-яких умовах;
  • зростання очікувань користувачів: потенційні клієнти очікують однаково гарної роботи сайту з будь-якого пристрою. Mobile First забезпечить однакову зручність користування сайтом, навігації та перегляду контенту;
  • розвиток технологій: нові технологічні можливості дозволяють тестувати й впроваджувати кращі ідеї для адаптації сайтів.

Адаптивний сайт, який має гарну мобільну версію, за умови такого ж якісного SEO, набагато швидше піднімається у видачі та приносить прибуток.

Як отримати максимум від Mobile First Design

Компаніям, які прагнуть розвиватися відповідно до запитів аудиторії й впроваджувати сучасні рішення, варто користуватися Mobile First Design. Така розробка буде корисною для інтернет-магазинів, сервісів бронювання і доставки, сайтів послуг та особистих блогів, що впроваджують монетизацію.

Для досягнення успіху при впровадженні Mobile First Design бажана синхронна реалізація мобільної та десктопної версії сайту. Комплексна робота над проєктом дозволить виявити тонкощі кожної версії, вчасно виправити технічні помилки й догодити найвимогливішим користувачам.

Також зверніть увагу, що варто перевірити роботу спочатку мобільної версії, а потім десктопної. Це надасть максимально достовірне й повне уявлення про вигляд готового продукту і дозволить оперативно внести правки та успішно запустити інтернет-бізнес.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3