Фразу «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива», напевно, чув багато хто, але мало хто знає, що крилатою вона стала завдяки письменнику-фантасту Гаррі Гаррісону. В одному інтерв’ю він одного разу зізнався, що може сказати її на двадцяти мовах. І хоча вільно розмовляв тільки на семи, ніщо не перешкодило йому довести сказане.

гаррисон фантастикаГаррі Гаррісон був людиною з різнобічними інтересами, багато подорожував, був, до речі, в Україні та Росії. Його творчість складається з п’ятдесяти романів і двох сотень різнобарвних оповідань. Його книги перекладені багатьма мовами й принесли письменникові неабияку популярність. Але не меншу славу подарувало йому і знання того, як замовити пиво у будь-якому пабі світу. Він просто говорив «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива» на потрібній мові і насолоджувався пляшкою пінного напою!

Але якщо із виразом «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива» все ясно, то про те, що таке пінта, деякі любителі пінного напою навіть і не здогадуються. Що ж це таке – пінта? І скільки вона складає в літрах?

Поняття «пінта» означає одиницю виміру рідких речовин в цілій низці країн з англійською системою виміру. Це, приміром, США, Великобританія, Ірландія.

Переводиться вона в літри по-різному, оскільки величина пивної пінти в Америці й Англії різна. Так, 1 англійська пінта пива становить 0,56 літра, а 1 американська пінта пива – 0,47 літра. Пінту використовували і в інших країнах, доки не ввели в них метричну систему. Наприклад, у Франції пінта пива – це 0,93 л., а в Hідерландах вона складає лише 0,6 літра.

Найчастіше вираження: «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива» можна почути в англійських пабах. Замовити пиво можна, звичайно ж, і іншими словами, але стару добру традицію шанує багато любителів пінного напою.

Оскільки Англія демократично відноситися до вживання пива, то в кожному пабі його можна замовити на будь-який смак – англійське, ірландське, датське, німецьке, бельгійське.

Англійська традиція пити пиво в приємній компанії, з друзями, знайомими під час задушевних бесід, прийшла і до нас. А фраза Гаррі Гаррісона «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива», прижилася і в наших пабах.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3