“Принесіть мені, будь ласка, пінту пива” – фраза, що стала крилатою

Фразу «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива», напевно, чув багато хто, але мало хто знає, що крилатою вона стала завдяки письменнику-фантасту Гаррі Гаррісону. В одному інтерв’ю він одного разу зізнався, що може сказати її на двадцяти мовах. І хоча вільно розмовляв тільки на семи, ніщо не перешкодило йому довести сказане.

Гаррі Гаррісон був людиною з різнобічними інтересами, багато подорожував, був, до речі, в Україні та Росії. Його творчість складається з п’ятдесяти романів і двох сотень різнобарвних оповідань. Його книги перекладені багатьма мовами й принесли письменникові неабияку популярність. Але не меншу славу подарувало йому і знання того, як замовити пиво у будь-якому пабі світу. Він просто говорив «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива» на потрібній мові і насолоджувався пляшкою пінного напою!

Принесите мне, пожалуйста, пинту пива

Але якщо із виразом «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива» все ясно, то про те, що таке пінта, деякі любителі пінного напою навіть і не здогадуються. Що ж це таке – пінта? І скільки вона складає в літрах?

Поняття «пінта» означає одиницю виміру рідких речовин в цілій низці країн з англійською системою виміру. Це, приміром, США, Великобританія, Ірландія.

Переводиться вона в літри по-різному, оскільки величина пивної пінти в Америці й Англії різна. Так, 1 англійська пінта пива становить 0,56 літра, а 1 американська пінта пива – 0,47 літра. Пінту використовували і в інших країнах, доки не ввели в них метричну систему. Наприклад, у Франції пінта пива – це 0,93 л., а в Hідерландах вона складає лише 0,6 літра.

Найчастіше вираження: «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива» можна почути в англійських пабах. Замовити пиво можна, звичайно ж, і іншими словами, але стару добру традицію шанує багато любителів пінного напою.

Оскільки Англія демократично відноситися до вживання пива, то в кожному пабі його можна замовити на будь-який смак – англійське, ірландське, датське, німецьке, бельгійське.

Англійська традиція пити пиво в приємній компанії, з друзями, знайомими під час задушевних бесід, прийшла і до нас. А фраза Гаррі Гаррісона «Принесіть мені, будь ласка, пінту пива», прижилася і в наших пабах.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте
Написати коментар