Унікальність тексту – частина алгоритму пошукових систем й один із найважливіших параметрів просування сайту, від якого залежить ранжирування по ключових запитах. Неякісний і неунікальний контент призводитиме до штучної песимізації сторінки, а у гіршому разі – до судового позову.

Уникнути усього цього дозволить перевірка унікальності тексту й подальша зміна фрагментів, що співпали. Найбільш простий спосіб провести перевірити текст на антиплагіат – зробити це вручну, через пошуковий рядок Google. Також це можна зробити за допомогою спеціальних перевірочних програм.

Перевірка унікальності тексту через Google

Цей спосіб дозволяє провести перевірку документу на плагіат, не встановлюючи жодних сторонніх програм. Просто копіюємо частину тексту й вставляємо в пошуковий рядок, обов’язково беремо фрагмент у лапки. Після цього натискаємо на «Enter» і дивимося на результат – з’являться варіанти, якщо у видачі буде такий самий текст.

Метод не зовсім зручний, оскільки не дозволяє перевірити увесь текст цілком. По-друге, якщо в тексті буде змінена хоча б одна літера, ви вже нічого не побачите, а тому цей метод перевірки унікальності підходить виключно для пошуку стовідсотково скопійованого тексту.

Як перевірити текст на унікальність за допомогою онлайн сервісів

Найбільш зручний спосіб перевірити текстовий контент на плагіат – використати спеціалізовані програми й онлайн сервіси. Вони бувають платними й безкоштовними – їх досить багато, й їх функціонал відрізняється – одні дають можливість просто визначити унікальність, інші – додатково аналізують семантику тексту, правопис і SEO параметри.

Отже, поїхали!

Advego Plagiatus

(advego.com/antiplagiat)

Проверка уникальности текста АдвегоМабуть, найпопулярніша програма для перевірки на плагіат. Має дві версії – онлайн сервіс і програму, яку треба встановити на ПК, а також два способи перевірки контенту – швидку та глибоку. В останньому випадку результати будуть точнішими.

Окрім визначення унікальності тексту по алгоритмах шинглів, лексичних збігів і псевдоунікалізації шляхом перестановки абзаців місцями й поверхневого синонімайзингу, скориставшись програмою Адвего Плагіатус, можна перевірити орфографію та граматику, зробити абсолютно безкоштовний SEO аналіз тексту, отримавши дані про щільність ключовиків, заспамленість і водність, наявність стоп-слів, класичну та академічну нудоту. Й навіть більше – зробити автоматичну онлайн-транслітерацію.

Сервіс добре підходить для прогону унікальності будь-яких текстів – аж до 100 000 символів, завдяки чому він стане відмінним рішенням для перевірки лонгридів.

Необхідно врахувати, що у цього сервісу трохи специфічний алгоритм перевірки, й нормою вважається текст із відсотком водності в 55–75 %, проте ці цифри коректні тільки у рамках цієї програми.

Text.ru

(text.ru/antiplagiat)

Проверка уникальности текста текстру

Не менш популярний онлайн сервіс для перевірки контенту на плагіат, де немає нічого зайвого. Вставивши статтю у вікно й натиснувши кнопку «Запустити перевірку», ви отримуєте список сайтів зі схожими фрагментами й можливість підсвітити кожного з них. Це неймовірно зручно!

В ході вираховування унікальності тексту програма автоматично перевірить орфографію та семантику. Тут, до речі, теж працює підсвічування: чим темнішим буде колір виділення, тим частіше це слово повторюється в тексті, а тому підчистити воду або спам буде набагато зручніше, ніж у вордовському документі. До речі, в Text.ru вони прораховуються без особливого фанатизму – визначаються тільки дійсно сміттєві слова, що не несуть жодного смислового навантаження.

Content Watch

(content-watch.ru/text)

Проверка уникальности текста программаЦя антиплагіат програма завершує трійку лідерів й дає можливість безкоштовно проаналізувати статті завдовжки до 10 000 символів. У платній версії цього обмеження немає.

По мірі «жорсткості» Content Watch знаходиться десь посередині між двома вищезгаданими сервісами й дозволяє перевіряти не лише контент, але й сайт у цілому – для цього просто скопіюйте потрібний URL і натисніть кнопку «Перевірити». Додатково в Контент Вотч можна вказати сайти, які не враховуватимуться в аналізі, що зручно, коли треба перевірити статті на своєму ж сайті.

Etxt

(etxt.ru/antiplagiat)

Проверка уникальности текста сервисыЩе одна безкоштовна програма, що дозволяє не лише перевірити документ на плагіат й провести SEO аналіз, але й яка має одну дійсно цікаву особливість – визначення міри унікальності зображень.

Програмою eTXT Антиплагіат, за статистикою, користуються не так часто, лише в 17 % випадків, хоча вона й має досить великий функціонал. Незареєстровані користувачі тут можуть безкоштовно прогнати тексти завдовжки до 3 000, зареєстровані – вже до 15 000 знаків. Можна провести експрес-перевірку, поглиблену перевірку, проаналізувати написану статтю на рерайт, визначити унікальність картинок й багато чого іншого. Додатково (звісно, в платній версії) користувачі можуть запускати перевірку відразу декількох текстів.

Copywritely

(copywritely.com/tools)

Досить непоганий, але малопопулярний онлайн інструмент для повного аналізу текстів, раніше відомий як ContentYoda. Його єдиний недолік – занадто сильно обмежена безкоштовна версія. Це, по суті, пробний тариф для демонстрації функціоналу.

Пройшовши реєстрацію, можна буде перевіряти статті на плагіат, визначати заспамленість ключами та водянистість.

Існують й інші сервіси перевірки контенту на унікальність – Antiplagiat.ru, Be1.ru, Copyscape.com. Останній, до речі, може не лише визначити відсоток унікальності, але й порівняти два тексти один з одним. Це згодиться, наприклад, при тиражуванні статті. Причому, що найцікавіше, цю функцію можна задіяти й у безкоштовній версії програми.

Ось, до речі, ще декілька схожих сервісів.

Plagiarisma

(plagiarisma.ru)

Підтримує більше 190 мов перевірки тексту, а також дає можливість проаналізувати сторінку по посиланню. У базовій версії швидкість трохи обмежена, проте і в цьому форматі можна перевірити унікальність текстів й їх схожість між собою. Якщо зареєструватися, то швидкість перевірки зросте в п’ять разів. Лімітів на розмір текстів немає. Додатково є реферальна програма.

Monster Antiplagiat Pro

(contentmonster.ru/feature/unique)

Цікавий сервіс для перевірки унікальності статей. Все абсолютно безкоштовно, кількість текстів, що перевіряються, при цьому ніяк не обмежена, як і об’єм статей.

Як перевірити на унікальність англомовний текст

Способи перевірки англомовного контенту на плагіат нічим не відрізняються від перевірки україномовного тексту, з тією лише різницею, що не усі програми або онлайн сервіси підтримують таку функцію. Рішення тут тільки одне – скористатися англомовними ж сервісами. В деяких випадках перевірка унікальності тексту на англійській цілком під силу й звичайним антиплагіат програмам на кшталт Адвего чи Текст.ру.

Copyscape

(copyscape.com)

Потужний сервіс з платною і безкоштовною версією. Щоб зрозуміти, як перевірити унікальність статті, тут навіть не треба знати англійську. Просто вставляєте URL сторінки й натискаєте «Go». Проте перевірити сам текст у безкоштовній версії не вийде – треба буде зареєструватися й поповнити рахунок. Вартість кожної перевірки на плагіат складає $0,05.

Серед додаткових плюшок – порівняння двох текстів, пакетний пошук і автоматичне сповіщення про плагіат. За цей функціонал доведеться додатково платити, але це унікальний бізнес-інструмент, що дозволяє захистити контент.

Duplichecker

(duplichecker.com)

Онлайн сервіс Duplichecker дозволяє перевіряти англійський текст на плагіат двома способами: безпосередньо на сайті (додаючи його в порожнє поле), або завантаживши файл із текстовим контентом. Перевірка запуститься після натиснення кнопки «Check Plagiarism».

Незареєстровані користувачі можуть здійснювати до трьох перевірок на день, після реєстрації цей ліміт знімається.

Як збільшити унікальність тексту

Після перевірки тексту за допомогою таких програм залишиться лише одне – підправити недостатньо унікальні фрагменти. Не знаєте, як підвищити унікальність тексту? Все досить просто: для зручності вони підсвічують кольором. Іноді, якщо неунікальним вийшов лише невеликий абзац, досить переставити декілька слів місцями й замінити пару прикметників. Повторна перевірка дасть більш високі результати!

Замовити унікальні тексти

Якісний копірайтинг - оригінальний контент для сайту
Замовити

В інших випадках, коли не унікальний увесь текст, краще буде переписати його з нуля, а не намагатися дотягнути значення до потрібних параметрів. По-перше, на унікалізацію статті може знадобитися в 2 рази більше часу й сил, ніж на написання нового тексту, а по-друге, пошукові системи вже навчилися аналізувати семантику тексту й розуміти його сенс, а тому слід враховувати не лише унікальність слів, але й унікальність подання матеріалу.

В результаті…

Унікальність – це далеко не головний показник якості текстового контенту. Існують й інші параметри: попадання в цільову аудиторію, правильна структуризація, водність і читабельність. Навіть якщо стаття неймовірно корисна, якщо вона написана занадто сухою мовою, має надто багато специфічних термінів й купу триповерхових ключів у прямому входженні, більше першого абзацу ніхто читати не буде.

Тому обирайте копірайтера не за ціною за тисячу знаків або знанням, як перевірити текст на унікальність, а по розумінню завдання – для кого й для чого він пише. Текст має бути легко читаним, не мати зайвих слів, подвійних дієприслівникових оборотів, постійних повторів одного й того ж, незрозумілих конструкцій, води та штампів на зразок «професійних фахівців», «якісної продукції» й «великого досвіду роботи».

Перевірка унікальності, SEO аналіз, семантичний аналіз тексту… Просування за допомогою контенту припускає досить великий фронт робіт, але вам не обов’язково все робити самому. Зателефонуйте нам – і ми обов’язково домовимося!

Буде цікаво!

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3