Сайт, що приносить трафік – це реальність. Але існує ризик помилитися в просуванні з самого початку. Не допустити цього покликана SEO-оптимізація під час розробки сайту.

SEO-оптимізація сайту допомагає зайняти перші позиції видачі за потрібними запитами. І хоча помітні результати просування з’являться лише через через 5-6 місяців, варто робити все правильно з перших же кроків – це заощадить час, гроші й дасть гарантований результат.

Отже, пропонуємо покроковий гайд оптимізації нового сайту – саме таким методом користуютсья фахівці провідних SEO агенцій України та світу.

Основна мета цього процесу – створити ресурс, який відповідатиме усім вимогам та рекомендаціям пошукових систем, а не виправляти ситуацію, коли сторінки сайту вже проіндексуються та отримають певне ранжування.

Етапи оптимізації сайту під час розробки

В залежності від обраної CMS, структури та функціоналу сайту відрізняються й пункти його оптимізації, проте можна виділити п’ять найголовніштх етапів, актуальних для кожного випадку.

Використовують такі методи і в SEO агенції https://webmate.ua/, що дозволяє вирішувати ситуацію комплексно та ефективно.

Аналіз конкурентів і ніші

Дасть змогу вивчити особливості цільової аудиторії та бізнесу: з’ясувати зайнятість ринку, дослідити діяльність конкурентів, проаналізувати їх стратегію просування, помилки і сильні сторони.

Робота з семантичним ядром

Дозволяє зрозуміти спрямованість запитів і підлаштувати сайт під інтереси аудиторії. Треба підібрати найбільш релевантні запити та підказки, максимально пов’язані з послугами та товарами, або інформацією, якщо це інфо-сайт.

Опрацювання структури сайту

Структура розділів допомагає оптимізувати ієрархію сторінок, визначити способи взаємозв’язку і розміщення сторінок.

Це безпосередньо позначається і на зручності, і на сприйнятті сайту пошуковими системами. Якщо структура логічна та інформативна, пошукові роботи швидше індексують контент і покращують ранжування сайту, що підвищує його видимість за ключовими запитами.

Оптимізація на сторінках

Необхідно створити релевантні користувацьким запитам сторінки – це дасть змогу підвищувати їхні позиції в пошуку.

Для цього треба виконати низку завдань: скласти зрозумілі для робота метадані Title і Description, прописати заголовки h1-h3, написати якісний, читабельний та актуальний контент, організувати внутрішню перелінковку.

SEO-оптимізація під час розробки сайту

Недопущення технічних помилок

Мабуть, це найголовніше завдання SEO-оптимізації сайту під час розробки. На цьому етапі визначаються стандарти та складається технічне завдання для програміста з приведення сайту до вимог пошукових систем.

Серед них – формування зрозумілого посилання (URL сторінки), налаштування зручної для користувача навігації за допомогою розбивки контенту на окремі сторінки; поліпшення якості зображень, їхній правильний формат; прописування Alt-атрибутів, додавання мікророзмітки.

Сюди також належить покращення швидкості завантаження сайту, адаптація під мобільні пристрої, недопущення формування дублів та битих сторінок, правильне формування сторінок пагінації, фільтрів та інші технічні моменти.

Під час розробки нового сайту грамотна SEO оптимізація більш ніж необхідна. Вона допомагає створити якісний та корисний ресурс, який полюблять користувачі та пошукові системи. Час перебування на сайті збільшиться, а відсоток відмов скоротиться, сайт здобуде увагу користувачів та покращить конверсію.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3