Українська література пройшла довгий і далеко не легкий шлях до свободи слова, яка прийшла разом із незалежністю держави. Тому тепер, у ХХІ столітті, в Україні ще більше процвітає письменництво. І одним із найбільш популярних сучасних письменників є Сергій Жадан.

Як незалежний письменник Сергій Жадан «працює», тобто веде свою творчу діяльність з 2004 року. З того часу і до сьогодні твори цього українського письменника отримували (й надалі отримують) велику кількість не тільки національних, але й міжнародних літературних нагород. Крім цього, збірки Сергія Жадана перекладаються на більш ніж десять мов. Все це піднесло письменника на високий рівень серед інших українських авторів.

Сергій Жадан. Сучасне і майбутнє української літературиСергія Жадана називають «письменником широкої спеціалізації», оскільки він, так би мовити, не зациклений на певному типі творчості, а є автором як поетичних збірок («Цитатник», «Генерал Юда», «Пепсі», «Балади про війну і відбудову», «Історія культури початку століття», «Марадона», «Лілі Марлен», «Ефіопія», «Вогнепальні й ножові» та ін.), так і прозових творів, зокрема романів («Ворошиловград», «Депеш Мод», «Anarchy in the UKR»), повістей (збірка «Гімн демократичної молоді») та оповідань (збірка «Біґ Мак»).

Стосовно нагород, які здобули твори Сергія Жадана, то це не пусті слова. Ось декілька прикладів:

  • Збірку «Балади про війну і відбудову» було визнано найкращою поетичною книгою 2001 року.
  • У 2005 році роман «Anarchy in the UKR» здобув премію на конкурсі «Книга року», що проводився у Москві.
  • Збірку «Цитатник» було визнано найкращою поетичною книгою 2006 року.
  • У 2009 році перекладне видання збірки повістей «Гімн демократичної молоді» зайняла перше місце в німецькому літературному рейтингу.
  • Роман «Ворошиловград» удостоєно звання книги 2010 року за версією BBC.
  • У 2012 році Сергій Жадан здобув відзнаку «Золотого письменника України.

Цікаво, що Сергій Жадан не лише різноплановий письменник, але й успішний перекладач та активний громадський діяч. Зокрема, починаючи з 2000 року, Сергій Жадан є віце-президентом Асоціації українських письменників. Також він бере участь у створенні цікавих мистецьких робіт, серед яких оригінальні мультимедійні проекти, і часто є «мітингувальником» — безпосереднім учасником різноманітних громадянських акцій непокори.

Всі заслуги Сергія Жадана важко перечислити. Проте можна сміло сказати, що саме на таких письменниках, як цей автор, «тримається» сучасна українська література.

© Студія копірайтингу “Ямбус”

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3