При створенні власного сайту багато хто замислюється, що краще – рерайт або копірайт? Замовити статтю з нуля або піти по уторованому шляху?

Щоб вірно визначитися з вибором, необхідно ретельно продумати цілі та завдання майбутнього сайту і хоча б трошки вникнути в суть понять копірайт і рерайт. Це все ж таки різні тексти, й підходити до їх написання треба по-різному.

Что заказывать – копирайт или рерайт?

По суті, рерайт – це звичайний переказ вже написаної статті своїми словами. При цьому створюється абсолютно новий, унікальний текст, який зберігає сенс й основні моменти оригіналу.

У простому рерайті відбувається переробка окремих пропозицій, заміна слів або їх перестановка. У складнішому (глибокий рерайт) переробляється абсолютно все. І часто в хід йдуть додаткові матеріали, відбувається їх компіляція. В результаті на сайті публікується нова стаття – з новою структурою, стилістикою та логічною побудовою.

До переваг рерайту можна віднести його дешевизну, оскільки навіть глибокий рерайт коштує істотно нижче, ніж копірайт. Крім того, для власника сайту буде набагато простіше підібрати потрібну статтю із вже наявних в інтернеті, а не страждати над її написанням з нуля. Саме така простота отримання текстового контенту для сайту й примушує замовити саме рерайт.

Копірайт же – це текст, написаний «із голови». При цьому копірайтер може користуватися джерелами, але тільки для того, щоб почерпнути факти. Копірайтер вибудовує власну логічну структуру, підбирає необхідну стилістику й об’єм тексту.

Кожен з цих типів контенту має свої переваги й недоліки.

Недоліки рерайту

Однією з найголовніших небезпек при замовленні рерайту можна назвати низьку унікальність тексту. По-друге, недосвідчені рерайтери в гонитві за унікальністю часто доповнюють статті власними домислами, що істотно знижує якість тексту й робить його водянистим та не ефективним.

Недоліки копірайту

Висока ціна. Вартість таких статей нерідко перевищує п’ять доларів. А враховуючи, що сайту потрібне систематичне поповнення текстовим контентом, в місяць це може вилитися в істотну суму з багатьма нулями.

Та все ж правильним буде зупинити свій вибір саме на копірайті, оскільки в цьому випадку ви отримаєте унікальну статтю, не схожу на інші, а це подарує вашому сайту ексклюзивності. Крім того, якщо ви вирішите замовити копірайт, можна розраховувати на стовідсоткову відповідність тематиці вашого сайту, адже пишуться такі статті саме за вашими вимогами.

Для того, щоб зробити свій сайт успішним, інформативним і цікавим, необхідно в першу чергу знайти грамотного й професійного автора, який не лише візьметься до роботи, але й зробить це якісно.

У будь-якому разі замовити рерайт і копірайт – це правильна дія, адже саме тексти просувають сайт в інтернеті! Тож, давайте писати тексти!

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3