Волинський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка

Адреса: м. Луцьк, Театральний майдан, 2

Телефон: (0332) 72-54-60

Час роботи каси: з 13:00 до 19:00

.

Театр був створений у 1939 році згідно Ухвали Ради Народних комісарів УРСР. В ті роки до основи творчого складу увійшли актори Волинського українського театру, який діяв у 1928-1939 роках під керівництвом Миколи Певного, послідовника Миколи Садовського та Панаса Саксаганського.

Першим художнім керівником театру став М.Друкар, директором — І.Журавльов. Новий театр дебютував 29 лютого 1940 року виставою О.Корнійчука «Платон Кречет». У 1945 році до колективу театру приєднався Миргородський пересувний театр ім. Тараса Григоровича Шевченка.

Впродовж історії існування театру в ньому працювали такі видатні режисери як: В.Грипич, В.Сурков, А.Мельничук, О.Сугак, М.Ілляшенко, Б.Береза, Ф.Стригун та П.Ластівка.

Поряд із психологічною драмою на високому рівні представлений музичний жанр, який завдячує високому рівню оркестру (диригент М.Гнатюк) та балету (балетмейстери О.Яриш, В Замлинний).

23 лютого 2006 року театру присвоєно звання академічного. В 2011 році директором театру призначений Анатолій Глива, а художнім керівником став заслужений діяч мистецтв України Ластівка Петро Петрович.

Театр подорожує не лише по всій країні, але й за кордоном, зокрема в Польщі та Білорусії. Сьогодні в його репертуар входять найкращі твори національної та світової драматургії, сучасні постановки та театральні адаптації української класики, такі як: «Наталка Полтавка», «Приборкання норовливої», «Мартин Боруля», «Гамлет», «Калігула», «Кармен», «Дерева помирають стоячи»,»Северин Наливайко» та інші.

© Студия копирайтинга «Ямбус»

Опубликовал Главред в Неформат от 23 февраля 2013

Количество просмотров: 87

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *