Мета-тег Description використовують для створення короткого опису статті, й саме на нього в першу чергу звертають увагу пошукові боти під час індексації сторінки та створення сніпету. Говорячи простіше – сніпет всьому голова. Ну, звичайно, якщо не згадувати інший тег, Tittle. Загалом, якщо хочте гарного ранжування в пошукових системах, придумуйте яскраві дескріпшени.

Якщо цей мета-тег залишати порожнім, обмежуючись лише написанням самої статті, пошукова система автоматично включить в сніпет найбільш релевантну частину тексту – звичайно ж, на власний розсуд. Це не завжди відповідатиме завданням статті, а в деяких випадках і навпаки – буде шкодити. Наприклад, якщо в сніпет потрапить якийсь не дуже літературний текст або незв’язні фрази. Зацікавити така абракадабра не зможе, й труд копірайтера пройде дарма.

Що ж таке Description, і як правильно його складати

Как составить эффективный Description

Description – це один з основних мета-тегів, що вміщують короткий опис тієї або іншої сторінки сайту в браузері. Він розташовується відразу ж під тегом Title у блоці <head> </head> html-коду сторінки, проте на самому сайті не видний, оскільки є службовою інформацією.

Найважливіше, що треба пам’тати: description повинен описувати конкретну сторінку, а не увесь сайт цілком

Головна фішка цього тегу полягає в тому, що він може впливати на ранжування сайту у видачі пошукових систем Яндекс і Google. Окрім цього, дескріпшен позначається і на поведінкових чинниках, допомагаючи користувачам прийняти остаточне рішення – переходити по посиланню або ні. І навіть враховуючи, що при формуванні сніпету пошукові системи не завжди беруть до уваги запропонований копірайтером дескріпшен і часто нехтують ним, його все ж варто скласти, причому скласти правильно і грамотно.

Зробивши його цікавим і унікальним, ви зможете притягнути максимальне число користувачів й зробити свій сайт помітнішим для пошукових систем. Наявність дескріпшену в статті украй важлива: правильний опис не поставить вас на вершину рейтингу пошукових систем, але значно просуне вперед.

Правильний Description повинен містити в собі основний високочастотний ключ і при цьому бути цікавим і привабливим для користувачів. Буде краще, якщо його помістити на самому початку опису.

Цей мета-тег повинен прописуватися для усіх сторінок окремо, з використанням спеціально підібраних слів і фраз, що вигідно презентують товар або послугу. Такі тексти мають бути унікальними для кожної сторінки. І до речі, існує думка, що незаповнена графа Description набагато краща, ніж заповнена неправильно – однотипними, нецікавими та неякісними текстами.

Що треба знати, щоб скласти правильний мета-описе Description

Найважливіше, що треба пам’ятати: Description повинен описувати конкретну сторінку, а не увесь сайт цілком. По-друге, він повинен складатися з декількох зв’язкових пропозицій, а не пари-трійки слів. По-третє, він має бути цікавим для читачів і орієнтований в першу чергу на них.

Якісний дескріпшен – це не набір ключових слів. Намагайтеся скласти його так, щоб він повідомляв суть цієї сторінки, при цьому був яскравим, лаконічним і унікальним.

Не рекомендується використати неунікальні дескріпшени або вживати ключі в самому кінці таких текстів, адже те, що розташовано на початку, на думку пошукового бота, важливіше.

Ну і те, що лежить на поверхні: необхідно стежити, щоб в Description не було застарілої або неактуальної на даний момент інформації – приміром, старих цін або некоректної адреси.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3