4 способи унікалізувати текст

Як можна унілізувати текст? Які засоби для цього існують і чому унікальні статті так цінуються?

рерайтинг на заказБагато хто копіює тексти з інших сайтів, не замислюючись про можливі наслідки й навіть не розуміючи, що подібне запозичення нічого не дає – ранжування сайту за пошуковими запитами не покращується, а користувачі, читаючи “схожі тексти”, не бачать нічого нового і не стають клієнтами.

Унікальний авторський контент – основний інструмент просування сайту. Саме текст презентує товар, переконує, рекламує послуги та повідомляє про переваги покупки тут і зараз. Неякісний та неунікальний контент тягне сайт на дно, негативно позначаючись на ранжируванні за пошуковими запитами. Та й красти – це взагалі не дуже добре.

Наповнити сайт унікальними текстами можна по-різному. Замовити написання статей копірайтеру (це очевидний спосіб) або видозмінити скопійований текст до невпізнання.

Як унікалізувати текст та заощадити на копірайтері?

Отримати унікальний текст без участі копірайтера справді можна. У деяких випадках це пов’язано з низкою труднощів, проте це можливо.

Унікалізація тексту – це ряд дій, націлених на перетворення неунікальної статті на таку, яка буде сприйнята пошуковою системою або програмою перевірки плагіату як унікальна, яка не має збігів ніде в інтернеті. Такі статті можна сміливо публікувати на своєму сайті, не побоюючись потрапити під санкції Google. Все, звичайно, залежить від обраного способу унікалізації.

Тож давайте розбиратися. Або не витрачайте час і замовте унікальні статті прямо зараз.

Замовити крутий копірайтінг
Унікальні авторські тексти з високою конверсією
Замовити

Існує кілька способів унікалізації тексту, що відрізняються складністю та якістю кінцевого результату.

Унікалізація тексту синонімайзингом

Один із найпоширеніших методів унікалізації. За допомогою програм-синонімайзерів можна змінити будь-який текст, замінюючи слова та фрази близькими за значенням і синонімами. Чим більше підстановок, тим унікальнішою буде стаття, проте досягти 100% унікальності в такий спосіб дуже складно. Крім того, є небезпека «викривити» текст, зробити його нечитабельним або втратити важливі акценти.

Унікалізована синонімайзером стаття може обдурити сервіси перевірки, але може негативно позначитися на поведінкових чинниках, оскільки читати штучний текст сподобається далеко ще не усім.

Щоб показати роботу синінімайзера, візьмемо попередній абзац. Після обробки програмою синонімізації текст стане приблизно таким:

  • «Неповторна синонімайзер публікація дезінформує будь-який сервіс огляду, але може несхвально віддрукуватися на поведінкових консигнаторах, так як декламувати несправжній напис сподобається не більшості».

Висновок: Синонімайзер сильно погіршує читабельність, роблячи статтю безладною, не інформативною і трохи божевільною. Використовувати такий метод унікалізації варто лише з наступною редактурою.

Унікалізація тексту заміною букв

Простий та швидкий метод унікалізації статей, що передбачає автоматичну заміну однакових за написанням букв латинського та кирилічного алфавіту. Наприклад, російська “А” відповідає англійській “ей”, а російська “Р” – англійській “пі” і так далі. Відмінності будуть помітні лише при копіюванні до документа Word (внутрішня перевірка орфографії підкреслить слова із заміною літер).

Незважаючи на подібне написання пошукові системи сприймають ці літери як різні, і перероблений у такий спосіб текст формально буде унікальним для пошукової системи. Проте подібна хитрість може призвести до плачевних наслідків, адже пошукові системи аналізують не тільки унікальні літери, з яких сладаються слова, але й їх зміст, і наявність такої кількості «помилок» призведе до зниження рейтингу сторінки. Вона взагалі не ранжуватиметься за пошуковими запитами й буде нездатна генерувати органічний трафік.

Висновок: Застосовувати такий спосіб не рекомендується. В крайньому випадку – лише для невеликих блоків тексту, що становлять 10–15 % від обсягу статті.

Унікалізація тексту подвійним перекладом

Механізований спосіб унікалізації, що дає максимум 40% унікальності. Все просто – першоджерело завантажується в будь-який онлайн-перекладач, після чого результат перекладу знову перекладається українською. Метод дуже швидкий й чимось нагадує синонімайзинг.

Такий спосіб унікалізації тексту перетворює статтю на щось нечитабельне. Особливо, якщо проганяти її через 3–4–5 перекладів поспіль, намагаючись довести унікальність до 70–80%. По суті це злочин перед читачем, хоча робот не підкопається.

Висновок: Швидкий спосіб унікалізації, що вимагає серйозного редакторського доопрацювання, виправлення смислових, пунктуаційних та стилістичних помилок. За витратами часу та сил практично дорівнює витратам на копірайтинг.

Унікалізація тексту рерайтингом

Мабуть, найефективніший спосіб отримати унікальну статтю – найбільш цивілізований та людський. Мінус тут тільки в одному – це не автоматичний метод, тут доведеться витратити чимало часу. Або замовити рерайт фрілансеру.

Рерайтинг дозволяє отримати стовідсотково унікальний контент, без сильних змін сенсу, додати необхідні ключові запити та скоригувати його під потрібну цільову аудиторію.

Висновок: «Законний» і відносно недорогий спосіб унікалізації статей, що не викликає негативної реакції ні в користувачів, ні пошукових систем. Можна використовувати, якщо якість – на першому місці.

Унікальний авторський контент

Алгоритми пошукових систем постійно змінюються, і працюючі раніше способи унікалізації тексту стають явними для Google. В результаті рейтинг сторінки падає, вона не може генерувати органічний трафік. Насамперед Google цінує унікальність контенту та його користь для читачів, а тому на сайті мають бути реально цікаві тексти без води та спаму. Їх має бути приємно читати.

З представлених чотирьох методів унікалізації текстів уваги заслуговує лише один – рерайт, однак і він не вирішує всіх питань, адже ідеальний контент – це не тільки 100% унікальність по якомусь сервісу перевірки, але й унікальна торгова пропозиція (УТП), правильна орієнтація на цільову аудиторію, ретельно підібрана під неї подача тексту, стилістика, правильний обсяг тексту та індивідуально підібрані ключі. Таку статтю зможе написати тільки професійний копірайтер, а тому якщо вам потрібні дійсно ефективні тексти для сайту, не потрібно намагатися економити.

Єдине правильне рішення тут – це авторський контент – копірайтинг!

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте

© Студія копірайтингу “Ямбус”

Написати коментар