Як написати текст для блогу, який працюватиме?

8 із 10 блогерів не вміють займатися просуванням або роблять це неправильно. Нарощують посилальну масу, рекламують (часто невдало) свій сайт в соцмережах і банально спамлять пабліки пропозиціями підписатися. Так само просувають YouTube-канал, групу ФБ або профіль в Instagram. Але ж універсальних методів просування не буває!

Від простої накрутки підписок не буде добре нікому – ні вам, ні читачам. Вони швидко залишать групу, а у гіршому разі ще й поскаржаться на спам. Між тим при грамотному підході можна успішно просунути будь-який блог. Важливо навчитися писати правильні й цікаві статті – такий сайт обов’язково притягне нових користувачів. Але як же написати крутий SEO текст, яким захочеться ділитися з друзями та знайомими?

Цікава статистика здатна дивувати: 75 % топових статей з блогів поширюються самими читачами – авторам хороших текстів розкручування не потрібне!

Хочете знати більше? Читайте далі. Скориставшись порадами, ви зможете написати по-справжньому ефективну SEO статтю у свій блог і побачите, як підскочить відвідуваність!

Пишемо правильні тексти: 11 заповідей топового блогера

Вивчати правила написання треба послідовно – в тому порядку, в якому вони подані. Не поспішайте, не перескакуйте й не ігноруйте поради, адже чим краще ви засвоїте матеріал, тим крутішим буде контент вашого блогу!

1. Чіпляючий заголовок

Завдання-мінімум – зачепити читача ще до відкриття статті. Що видно першим? Правильно, заголовок. Він повинен притягнути увагу, пробудити інтерес до прочитання. Від хорошого заголовка читачеві захочеться дізнатися, «а що ж там далі?».

текст для блогуНатякайте на особисту вигоду від прочитання статті. Брехати не треба, а ось викласти вигоди в правильному ракурсі – дуже потрібно. Попрацювати над такою навичкою треба дуже серйозно: хороший заголовок вигідно виділить статтю над «сірими» текстами інших блогерів!

2. Утримуйте читача з першого ж рядка

Відмінний заголовок і нудотний текст – рецепт гірше оселедця з молоком. Якщо перший абзац буде нудним, читач в жаху закриє сторінку, блог, браузер, комп’ютер. І більше ніколи не повернеться.

Перед написанням нової статті треба ретельно продумувати перші 2–3 рядки, причому ще до того, як придуманий заголовок. Сіли писати – змусьте уяву читача працювати на вашу користь. Інтригуйте, фантазуйте, але в розумних межах – перші рядки тексту повинні змусити користувача прочитати текст до кінця.

3. Переконуйте у всьому, про що пишете

Цією навичкою володіють 3–4 % усіх україномовних блогерів. Щоб не виглядати простаком, пишіть про те, в чому дійсно розбираєтеся. Філателістика, бізнес-тренінги, криптовалюти або огляд новин NHL – експертність не повинна викликати сумнівів навіть у професійних критиків. Не розумієте, що продаєте – не беріться писати текст!

Читачі повинні повірити вам, кожному вашому слову. Подібна довіра дорогого коштує!

4. Застосовуйте сильні слова та вирази

Чи зможуть хоча б 2 із 100 авторів наповнювати блог дійсно крутою й корисною інформацією? Чи уміють вони захоплювати читача з перших рядків і до останньої точки? Ні та ще раз ні – усім чогось бракує, щоб навчитися писати. Досвід, лексикон, натхнення, банальний словниковий запас – усе це треба брати у… письменників.

Читання художньої та наукової літератури виводить уміння писати на кращий рівень. Читати і круто, і корисно!

5. Використайте списки в текстах

Стаття для блогу – це текст, який зручно читати «по діагоналі». Списки, абзаци, логічні виділення, підзаголовки – корисно все, що перетворює текст з нудної купи букв у візуально привабливий текст.

Інформація з тексту зі списками, підзаголовками та абзацами засвоюється куди легше, ніж з «простирадла» на пару-трійку екранів. Швидше за все, текст без візуалізації взагалі ніхто не стане читати. Поважайте час своїх читачів!

6. Робіть місткі та цікаві підзаголовки

Здавалося б, очевидна порада, але багато хто чомусь обходиться без внутрішніх заголовків. По-перше, це покращує читабельність, а по-друге – дозволяє «тримати» читача в постійному інтересі, примушуючи читати все далі й далі.

Пам’ятаємо про заповідь №1, підзаголовки теж повинні чіпляти!

7. Подавайте тексти у вигляді самостійних історій

Людина любить інтриги. Факт: гостросюжетні романи продаються куди краще ніж нудні довідники або енциклопедії. Мильні опери збирають мільярдні каси, ну а про бойовики, трилери й інші картини з перестрілками та вбивствами не варто й говорити – їх знають і люблять дивитися усе.

Вистежуючи «ниточку» сюжету, глядач додивляється фільм до кінця, попутно захоплюючись і сторонніми подіями. Наповнюючи блог, дотримуйтеся того ж принципу: тримати читача в напрузі треба до останнього рядка!

«Головний герой» в історіях блогу – відмінний вибір. Знайомте читача з ним в першому абзаці. Нелегка доля, постійні випробування, вигадані «лиходії» – обов’язкові атрибути таких історій. Інтриги не буває мало! Іноді відволікайтеся й на сторонні події, флеш-беки, можна навіть домислити пару моментів, але не перестарайтеся.

Що далі? Традиційний хеппі-енд. Читач буде в захваті!

8. Інтригуйте, де тільки можна

Читачі повинні переживати разом з героями блогу. Оживити можна будь-який текст – навіть нудне «простирадло» про вихід нової моделі культиватора і його порівняння з попередньою версією.

Дивіться:

У Сільгоспщосьтамтаке з’явилася нова модель культиватора – Ку-210, доля якої потрапити на усі поля країни, адже все в ній добре – і колір, і зручність роботи, і… та взагалі все! І все б добре, але конкуренти стали всіляко заважати – то рейдерське захоплення влаштують, то ціни на свою продукцію знизять.

Читач вже заінтригований – що ж буде далі, хто переможе?

Поступово вводимо нового героя. Конкурент-лиходій, що залишає брехливі відгуки в картці товарів. Далі більше – один в один скопійовані креслення. Але розв’язка близька.

Антипод головного героя потрапляє до суду за випуск неліцензійної продукції, а наша фірма до свого культиватора додає потужний мотоблок. Остаточно й безповоротно – зло повержене, добро торжествує.

Наш герой удосконалює продукцію, щоб стати сильніше. І які б підступи не будували конкуренти, якісний культиватор, розроблений по-чесному і з любов’ю – став лідером продажів.

Читати таку детективну історію буде набагато цікавіше, ніж «Наша продукція найкраща, і наші менеджери будуть раді допомогти».

Інтригуйте, тримайте в напрузі! Такий текст швидко потрапить в ТОП-100 видачі Гуглу.

9. Використайте мультимедіа-контент

Як писати текст для блогуЯскравий заголовок, жалісна історія, несподівана розв’язка – усе це важливо й треба, але без картинок і відео не обійтися. Нікому не хочеться читати білий текст на чорному фоні – епоху Web 1.0 вже не повернути, та й бісі з нею.

Інтерес до тексту треба підкріплювати тематичними картинками, фотографіями та відеороликами. Але знову ж таки – в міру.

Не забувайте, що головний у вашій ситуації все ж текст, і надто багато зображень може його зіпсувати. По-друге, подібний контент візуалізації має бути якісним. Інакше імідж фірми тільки постраждає – користувачі легко здатні відрізнити дорогу картинку від дешевого «що-небудь аби було».

Загалом, підкріплюйте текст картинками, відео-вставками та таблицями – так ви різноманітите текст, і читачеві буде, за що «вхопитися».

10. Завершуйте тексти правильно

Йшли-йшли з читачем за текстом і тут бах! Історія обірвалася. Читач за таке може й не пробачити.

Вирішили написати статтю для блогу? Бажаєте закінчити її так, щоб не залишати спірних і недомовлених моментів. Якщо відчуваєте, що під час читання з’являться питання – дайте відповідь на у кінці тексту. Чи навпаки – запитайте читачів, що вони думають із цього приводу та спровокуйте війну в коментарях. Ду-у-у-уже корисно!

Читач повинен отримувати те, на що сподівався на самому початку, коли сів читати статтю. Підсумки, «було-стало», важливі моменти – розкрийте тему повністю, не залишаючи «темних плям».

11. Пишіть без плагіату й копірки

Якщо людина захоче почитати професійного автора – зробить це і без вас. Тобто навмисно копіювати чужий стиль написання не треба. Пишіть від власного «Я», яке й виділяє вас з мільйонів авторів!

Ніколи не пишіть у блог «тому, що давно не писав». Або якщо хочеться поділитися чимось новеньким з читачем. У першому випадку натхнення шукати не потрібно, в другому – краще відпочиньте, але для галочки не пишіть ніколи.

Отже, ви отримали усю необхідну інформацію, щоб самостійно написати круту статтю. Тепер залишилося зовсім небагато: стати успішним блогером! Почати можете прямо зараз – напишіть текст відповідно до приведених правил. Побачите, що буде!

Навчитися писати за день, два, п’ять, тиждень, навіть місяць – не можна. Але якщо робити це з душею, то кожна стаття буде краща за попередню. Тут без варіантів.

Бажаю успіхів!

А ваші статті подобаються читачам? Які методи написання використовуєте? Поділіться своїм досвідом у коментарях!

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте
Написати коментар