Що означають терміни копірайт, копірайтинг та копірайтер? Чи є між ними якісь відмінності і чи так вони вже важливі?

копирайт, копирайтинг и копирайтер - что обозначают терминыДеколи ми чуємо якийсь термін, але так до кінця і не розуміємо, що він означає. А коли зустрічаємо схоже слово, то взагалі не бачимо різниці між ними. Через це схожі слова залишаються абсолютно незрозумілими, і, вживаючи їх, ми ризикуємо показати свою неграмотність. А тому спробуємо розібратися, що ж це таке – копірайт, копірайтинг, копірайтер – і чим вони один від одного відрізняються. Це справді важливо.

Отже, визначимо значення кожного з представлених термінів, а також подивимося, як ці слова пишуться англійською мовою, з якої вони колись і були запозичені.

Що таке копірайт?

На англійській слово “копірайт” пишеться так: “copyright” і складається з двох основ – “copy” та “right”. Першу можна перекласти як копіювання, другу – як право. Тобто термін копірайт означає право на копіювання.

Це поняття в англомовних країнах означає авторське право на продукт інтелектуальної діяльності, а також право на використання (тиражування та розповсюдження) його автором або особою, яка набула цього права у автора. Тобто копірайт – це можливість використати результат чужої праці. Згадаймо знаменитий значок ©, який і означає те саме авторське право.

Що таке копірайтінг?

Що ж до поняття «копірайтинг» (англ. copywriting), складові його основи «copy» і «writing» перекладаються відповідно як «матеріал для публікації» і «написання», тобто процес написання текстів для наступної публікації. Це неологізм навіть у англійській.

Сьогодні термін копірайтінг став означати «написання текстів для сайту». Це рекламні та новинні статті, описи товарів та послуг, пости в блог та соцмережі. І хоча здається, що цей термін (написання текстів) не має нічого спільного з поняттям «авторське право», однак це не зовсім так: написання текстів тут – створення унікального, оригінального контенту з подальшим отриманням авторського права на нього.

Замовити крутий копірайтинг

Продажні тексти з високою конверсією
Замовити

Статті на сайті, що описують товар чи послугу, автоматично стають публічною офертою, а тому мають бути унікальними. Компанія, яка опублікувала тексти на своєму офіційному сайті, отримує авторське право.

Хто такий копірайтер?

Слово «копірайтер» теж складене й утворилося додаванням до основ «copy» і «writе», а також суфікса «er», що позначає людину, яка чимось займається.

Копірайтер у вузькому розумінні – це людина, яка надає послуги написання рекламних текстів – найчастіше для сайтів.

Не дивуйтеся, що у першому випадку «copy» означає «копіювання», тоді як у другому – «матеріал для публікації». Це явище вкотре демонструє полісемічність, що характеризує англійську мову, тобто багатозначність. Те саме слово може мати кілька значень залежно від контексту.

Тепер ви знаєте, що означають терміни копірайт, копірайтінг та копірайтер і перестанете їх плутати.

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3

© Студія копірайтингу “Ямбус”