Нещодавно у картинній галереї обласної організації Національної спілки художників була вiдкрита виставка лауреатів мистецької премії ім. Михайла Бойчука. Вона була приурочена до дня народження одного з найвідоміших представників Розстріляного відродження Михайла Бойчука.

Він вніс неоцінений вклад у розвиток монументального мистецтва України, тож саме з його портрета та копій картин розпочинається виставка. Поряд полотна вже покійних сьогодні художників Казимира Сікорського та Дмитра Шейноги.

Загалом двадцять тернопільських митців представили 80 різножанрових творів – живопис, скульптура, графіка, художнє фото. Особливу увагу організатори приділили творам членів мистецького гурту “Хоругва”. Адже саме він здійснив прорив у культурному житті Тернополя, на початку 1980-90-х років, вперто протестуючи проти  стереотипів радянської влади. Головною місією у мистецькій групі, було згуртування митців навколо власної концепції живопису, яка ґрунтується на патріотичній культурі та традиціях.

Засновником  “Хоругви” став Дмитро Стецько. У картинній галереї Тернополя він представив 15 полотен із серії “Не В часі”, а також портрети гетьмана Івана Виговського та його дружини Олени.

© Студия копирайтинга “Ямбус”

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3