Питання про те, як створити ідеальний текст для сайту, цікавить багатьох копірайтерів. А тим часом написати таку статтю досить просто – так само, як і будь-який інший текст. Але як писати, якщо текст призначений саме для сайту?

Как написать качественный текст для сайта: секреты мастерстваПо-перше, більшість розміщених в інтернеті текстів переслідують певну мету – притягнути увагу. І неважливо – чи буде це рекламний текст, контент для колонки новин або стаття для блогу. Яким би не було завдання, інструмент в цьому випадку лише один – яскравий і переконливий текст.

Можливість «упіймати» й утримати читача по суті тільки одна. У вас не буде шансу особисто зустрітися з читачем і вбити його наповал своєю красою чи харизмою. Інтернет жорстокий – й тисячі користувачів вже назавжди закрили вашу сторінку. Можете тепер хоч на голові стояти – до вас вони більше не повернуться. А тому треба за перші ж п’ять секунд довести читачеві, що інформація буде для нього корисною.

Тобто у свій текст ви повинні запакувати все те, що хотіли б передати інтонаціями, поглядом та жестами. Зробити статтю харизматичною. Копірайтинг для сайту, має бути лаконічним, змістовним, красивим і якщо треба – емоційним.

Ще один дуже важливий момент: уникайте ефекту «самоварного золота». Тобто, простіше кажучи, нещирості. Фальш завжди помітна, і в гонитві за накрученими рейтингами ви непомітно для себе втратите найважливіше – професійну репутацію й довіру читачів.

Ось, власне, ми і сформулювали основні правила професійного копірайтингу:

  • правильне формулювання мети – розуміння, для чого і для кого пишеться текст;
  • цікавий офер – притягнення уваги читача для виникнення бажання дочитати текст до кінця;
  • користь – текст має бути інформативним та змістовним;
  • відсутність неправди та непотрібних прикрас – від цього залежить довіра читачів;
  • унікальність – запозичений контент – це неповага, й читачі це розуміють.

Тексти для сайту можуть бути різними. Це рекламні, інформаційні та аналітичні статті, тексти для блогу і опис товарів та послуг, тексти для e-mail розсилки та комерційні пропозиції.

Як писати тексти для сайту – поради від копірайтера

Якщо ви вирішили писати тексти для сайту самотужки, сідайте й пишіть прямо зараз! Не чекайте «особливого настрою». Будь-який професійний текст – це результат багаторічної практики та щоденної копіткої праці. Тож починайте прямо зараз!

Намагайтеся писати щодня! Робіть нариси, пишіть ессе. Записуйте у блокнот або надиктовуйте думки, фрази, ідеї на диктофон – усе це ви згодом використаєте у своїх майбутніх текстах для сайту.

Читайте якомога більше з тієї тематики, по якій пишете. А ще – класичну літературу. Як то кажуть, щоб написати одну хорошу статтю для сайту, треба прочитати тридцять».

Ось власне, і все на сьогодні. Сподіваюся, ці нехитрі секрети допоможуть вам стати справжнім асом професійного копірайтингу, й зробити свій сайт по-справжньому цікавим і ефективним!

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3