Написання текстів на замовлення – особливий вид послуг, який буде популярний до тих пір, поки потрібна реклама, а без неї, як відомо, ніякої торгівлі не буде. Ось і виходить, що копірайтинг не просто актуальний, але й знаходиться на вістрі комерційної діяльності, й уміння писати статті – прекрасний спосіб стабільного заробітку.

Копірайтинг – сфера, де дійсно можна непогано заробляти. В середньому навіть автор-новачок може отримувати близько 10 євро на день, а при достатній завзятості й більше. Але як же навчитися копірайтингу з нуля, якщо ніяких познань у цій справі немає, неясно, що робити й де шукати замовлення? На які взагалі теми можна писати, а які краще обходити стороною?

Читайте це керівництво для початківців-копірайтерів, й усі питання відпадуть самі собою.

Що треба знати новачку-копірайтеру – програма-мінімум

Як навчитися копірайтингу з нуля?

В інтернеті можна знайти багато корисної інформації – навчальні тренінги й статті з поясненням копірайтерської термінології, практичні поради та посібники від бувалих авторів – копірайтерів, інтернет-маркетологів та SEO фахівців. Проте окрім технічних знань й читання профільної літератури потрібне ще одно: в ідеалі знати граматику та орфографію. Це – перший пункт програми-мінімум, по якому замовники оцінюють (відсівають) більшість фрілансерів.

Немає нічого гіршого за безграмотного копірайтера: навіть найкориснішу статтю ніхто не читатиме далі першого абзацу, якщо там виявляться три помилки підряд, якщо пропозиції побудовані «криво», немає ком і навіть якщо в тексті надто багато звичайних друкарських помилок.

Не слід кидатися на амбразуру першого ж дня після рішення стати копірайтером. Незнання принципів написання статей для інтернет-сайтів призведе до відмови в оплаті: замовники не захочуть оплачувати низькоякісні тексти, й ви швидко зневіритеся у фрілансі. Це довгий шлях, що припускає постійну роботу над собою. Не можна навчитися писати статті після першого ж онлайн-курсу або прочитання однієї-єдиної повчальної книги з копірайтингу.

А тому ось що треба робити новачку-копірайтеру:

  • Читати спеціалізовану літературу.
  • Відвідувати онлайн курси копірайтингу.
  • Аналізувати статті, написані іншими копірайтерами.
  • Тренуватися в написанні текстів.

А тепер про все по порядку.

Навчальна література для копірайтерів

Найголовніше – зрозуміти цілі й завдання копірайтингу, розібратися у відмінності рекламних текстів від інформаційних, PR статей і карток товарів. Усі ці тексти пишуться по-різному, й необхідно освоїти усі ці методики, вникнути в алгоритми написання. Тобто отримати теоретичні знання, які дозволять стати затребуваним автором.

Книг про копірайтинг досить багато – їх пишуть чи не усі успішні автори, що зуміли підкорити інтернет. Досить вбити в пошуку фразу «навчальні книги з копірайтингу», «навчання копірайтингу» чи щось схоже – і перед вами з’являться десятки варіантів. Багато які з них поширюється безкоштовно.

Онлайн-курси по копірайтингу

Це наступний крок в розвитку письменницьких умінь. Отримавши початкові знання з книг і посібників, слід поглибити їх, зрозуміти, як усе це можна застосовувати на практиці. І хоча більшість навчальних курсів копірайтерів в Києві відразу ж кидають неоперених слухачів на амбразуру реклами, їх користь все одно беззаперечна.

Багато в чому це практичні поради й уроки, розбиті на цілий ряд модулів: базові знання SEO і інтернет-маркетингу, правила написання текстів в картки товарів, комерційних і інформаційних текстів, неймінг, слогани, УТП, оффери та email-маркетинг, робота з програмами й спеціалізованими сервісами (Google Adwords і Яндекс Директ), а також практичні поради про те, де шукати замовників і як будувати з ними роботу.

Головне тут – ознайомитися з відгуками слухачів, що раніше вже купили такий тренінг, й визначити реальну користь від купівлі онлайн-курсу. В першу чергу треба звернути увагу на відомі компанії, що створили собі ім’я, здатні надати дійсно цінну інформацію. Наприклад, «Школа маркетингу SMS» або «SEO Akademiya».

Більшість новачків шукають універсальний рецепт успіху, в той же час його не існує – знання доводиться збирати по крихтах, визначивши свій власний шлях.

Аналітика статей

Тут два шляхи навчання: розбір текстів, написаних крутими копірайтерами, й оцінювання ними ваших текстів. І в тому, і в іншому випадку – це відмінний спосіб набратися досвіду! Багато успішних авторів добре йдуть на контакт, передаючи свої знання, або пропонують платні індивідуальні курси, ціна яких багато в чому залежить від крутизни копірайтера.

У будь-якому випадку допомога старших товаришів по цеху – це не лише корисно, але й цікаво. Знайомство з реальними історіями успіху, спілкування з колегами (особливо конструктивна критика) формує сам підхід до роботи й дозволяє проводити роботу над помилками. Зі сторони помилки та огріхи набагато помітніші й, якщо ви знайдете такого гуру, вважайте, що отримали козир у рукав і зможете навчитися копірайтингу набагато швидше.

Як мінімум, варто зайнятися переписуванням (рерайтингом) професійних статей – так ви швидше переймете досвід й, так би мовити, наб’єте руку.

Реалізація отриманих знань на практиці

Навчання копірайтингу – це не лише отримання теоретичних знань і відповідей на питання, але й реалізація письменницьких умінь на практиці. Треба писати якомога більше, щоб відчути професію й, як говорять багато успішних авторів, – виписатися. Тобто навчитися деякому автоматизму, освоїти знання й закріпити їх у підсвідомості.

Дотримуйтеся ключових правил роботи:

  • Уточнюйте ТЗ відразу, й, якщо є питання, задавайте їх замовникові.
  • Спочатку навчиться писати невеликі статті об’ємом до 1500 знаків.
  • Теми краще брати тільки ті, в яких ви розбираєтеся.
  • Працюйте у своєму темпі – у кожної людини свій ритм і критичний об’єм знаків.
  • Ретельно вичитуйте готовий текст на «плавність», відсутність «води» і помилок.

Щоб навчитися копірайтингу, підходять усі способи – навчальна література, посібники, онлайн-курси й тренінги, рерайт професійних статей. Йдучи по уторованому шляху, ви швидко навчитеся грамотно й лаконічно виражати свої думки, впроваджувати в тексти ключові слова й писати дійсно цікаві та релевантні тексти, за які можна буде призначати високу ціну.

Дізнавшись, як правильно писати статті, ви зможете визначитися зі своєю спеціалізацією в копірайтингу й займете власну нішу. Сучасні технології, автомобілі, подорожі та мода, секс, здоров’я або заробіток в інтернеті – ці теми популярні упродовж останніх 10 років. Але, можливо, ви знайдете щось своє, в чому станете професіоналом й писатимете красиві й цікаві статті з оплатою не менше 10 євро за кілознак.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3