Санкції Google можуть бути різними, і одна з них – фільтр «Мінус 30», більш відомий як «Мінусинськ». Цей фільтр не викидає сайт з індексу пошукової системи, але знижує його позиції по запитах на 20–30–40 пунктів.

Робиться це для того, щоб власник сайту усвідомив, що розміщувати посилання на свій ресурс на третьосортних майданчиках не варто, оскільки вони примушують обчислювальні машини Гуглу марно обробляти непотрібні об’єми інформації.

Причини появи фільтру «Мінус 30»

  • Різке збільшення посилальної маси, у тому числі з каталогів і коментарів на форумах.
  • Надмірне використання редиректів, у тому числі не на рівні сервера – за допомогою java script.
  • Дорвеї – створення оптимізованих під пошукові запити сторінок, що перенаправляють користувача на інші сторінки.
  • Клоакінг – створення сторінок з подвійним змістом.

До тих пір, поки адміністратор не зробить рішучих заходів по налагодженню ситуації, сайт залишиться під фільтром «Мінус 30». У багатьох ситуаціях вибратися з-під «Мінусинська» буде неможливо, а в разі відсутності заходів з боку власника сайту його ресурс буде і зовсім забанено Гуглом.

Інтернет повний легенд про те, що якщо розмістити посилання на свій ресурс відразу на тридцяти тисячах майданчиках або замовити автоматичний прогін сайту по каталогах, він одразу вирветься на лідируючі позиції і в рази збільшить конверсію. Раніше це працювало, зараз – ні.

оптимізація та просування сайту

Після видалення усіх зайвих посилань, клоак і дорвеїв доведеться довго чекати, поки Google помітить ваші маніпуляції й зніме фільтр «Мінус 30». Станеться це в автоматичному режимі, і в підтримку писати не варто. Проте навіть після повернення «до двору» багатьох позицій вже буде не повернути.

Щоб не потрапити в подібну ситуацію, необхідно використати виключно білі способи оптимізації та просування.

Хочете діяти правильно? Телефонуйте нам!

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3