Штучний інтелект – актуальний інструмент у найрізноманітніших сферах, зокрема і в написанні текстів, і все частіше його починають використовувати копірайтери, а також ті, хто хоче заощадити і не користуватися їхніми послугами.

За допомогою AI копірайтингу, тобто генерації контенту штучним інтелектом, можна створювати статті для блогу, описи товарів і послуг. Усього кілька хвилин – і у вас є потрібна кількість текстів найрізноманітнішої стилістики.

Розглянемо популярні нейромережі для генерації текстів – чим вони корисні і чи можуть повністю замінити копірайтера. Тим паче, що з кожним днем сфера використання ШІ розширюється все більше.

AI-копірайтинг – це створення текстового контенту за допомогою комп’ютерних алгоритмів. Мовні моделі обробляють велику кількість даних і генерують описи, які підходять під певний запит і стиль. Це значно спрощує роботу і дає можливість швидко отримати контент для сайту.

Сервіси для написання тексту бувають найрізноманітнішими. Вони можуть не тільки генерувати ідеї для контенту, а й оптимізувати тексти для пошукових систем, адаптувати їх для різної цільової аудиторії й навіть перекладати іноземною – не гірше, ніж якби це робив носій мови.

Отже, популярні нейромережі та програми для копірайтингу на основі ШІ.

нейромережі та сервіси для написання текстів

ChatGPT

Нейромережа в безплатній і платній версії, яка розуміє «людську» мову запиту й дає доволі точну відповідь. Її можна використовувати як перекладача і генератора тез у тій чи іншій тематиці, а серед її переваг – запам’ятовування попередніх запитів і вибудовування на їхній основі наступних відповідей.

Мінуси цього сервісу AI копірайтингу – у частій «вигадці» фактів, наявності «води» в тексті та плутанині в словах, після чого потрібно все вичитувати.

MS Copilot

Працює на базі GPT-4. Є режими творчості, балансу і точності. Система покаже тематичні джерела і видасть уточнювальні запитання.

З плюсів – широкий функціонал, підказки і доступ до основних функцій без реєстрації. Недолік – занадто довга генерація.

Notion-AI

Платформа для проєктів, що дає змогу створити базу даних, нотатки, дошку канбан і писати статті. Нейромережу інтегрували в робочий онлайн-простір, тож вона може створювати та редагувати тексти, видати ідеї для проєкту на основі наданих документів.

Плюси цього AI копірайтера – можливість роботи в команді. Мінуси – ліміт запитів і неможливість використовувати для обговорення.

Jasper

Платформа для SEO текстів, відео та іншого контенту – для соціальних мереж, сайтів і блогів. Для роботи потрібно вказати тематику, цільову аудиторію, тон бренду (TOV). Текст буде згенеровано максимум за півхвилини.

Jasper підтримує понад 25 діалектів і мов, містить понад 50 шаблонів залежно від контенту: сценарій для YouTube, рекламний пост, розсилки тощо. Цьому АІ до снаги навіть написання книжки та сторітелінгів!

Сервіс для написання статей Jasper можна інтегрувати з Surfer-SEO для створення оптимізованих текстів.

Сору.аі

Ця нейромережа використовує шаблони для блогового і рекламного контенту, генерує унікальний текст на основі поточного контенту й підганяє його під вимоги блогу, сайту і конкретної соцмережі.

Може запропонувати мозковий штурм, підкидаючи варіанти назви товару або бренду, бізнес-ідеї тощо.

Мінус – повторення контенту і неможливість обробляти об’ємні тексти.

Rytr

Цей АІ-сервіс допоможе створити текст для розсилок, відео та лендінгів, згенерує текст, що продає, на базі формул PAS і AIDА. Він підходить для коротких статей і заголовків, пропонує перевірку унікальності контенту та рівень креативності. Підтримує SEO-інструменти SERP-analysis і Semrush.

Writesonic

Цей AI копірайтер створює лендінги, заголовки і статті для реклами, блогу і підтримує 24 мови. Можна створити перелік плюсів і мінусів продукції, скласти пісню тощо. Інтегрується з WordPress, SEMrush і Zapier.

Плюси – функціональність, детальні інструкції користування. З мінусів – неточність і «вода» в тексті.

Anyword

Дає змогу створювати об’ємні та короткі тексти. Фішка – прогноз ефективності контенту для ЦА, що важливо під час SEO-оптимізації та підвищення конверсії.

Мінус – лише 11 сценаріїв і досить висока вартість підписки.

Contents

Цей AI копірайтер створює і редагує контент, пише статті для соцмереж і сайтів, генерує рекламний матеріал всього за кілька секунд. Також проводить SEO-оптимізацію, перекладає аудіо в тексти, адаптує контент під ЦА та особливості ринку.

Чи доречне використання АІ для текстів? Не все так однозначно. Використання ШІ для генерації статей допоможе швидше й ефективніше вигадувати заголовки та складати короткі тексти. Це чудове рішення, коли потрібно оперативно підготувати багато текстів для розсилки або описів товарів. Нейромережа не втомлюється, не схильна до вигоряння й знає кілька мов.

Однак AI копірайтер має й деякі недоліки – у відсутності креативу, поверхневому розумінні теми та залежності від вступних даних. Через помилки у фактах, відсутність експертності та особистого досвіду (що так цінують читачі) нейромережа не може і не повинна використовуватися для генерації текстів «під ключ».

SEO фахівці не рекомендують використовувати AI копірайтинг для генерації оптимізованого контенту, адже ШІ не може мислити стратегічно й аналізувати дії конкурентів. Крім того, використання текстів від АІ загрожує проблемами для сайту – аж до бану і випадання з індексу.

Рекомендуємо використовувати нейромережу виключно для ідей або як чернетку для начерків скелета тексту і тез. При грамотному підході AI значно полегшить роботу і заощадить час. Головне, правильно створити запит, вказати стиль тексту і цільову аудиторію, а після – переробити текст в унікальний контент. Загалом, AI копірайтинг не замінить хорошого автора, але значно полегшить процес написання статей.

© Студія копірайтингу Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3