Якщо ви намагаєтеся реалізувати себе на терені рекламного копірайтингу, вашу голову ні на секунду не повинна покидати думка: “Я пишу не просто статтю. Я переконую клієнта купити”. Текст повинен бити точно в ціль.

Отже, усвідомили, зрозуміли, пам’ятаємо. А далі-то що? Як написати статтю, яка впіймає рибку на гачок?

Оскільки рекламний копірайтинг розвивається надшвидкими темпами, його природою серйозно зайнялися маркетологи, й вже написали цілі томи інструкцій. Ми виділили найосновніше й ділимося з вами.

Перший секрет копірайтингу: читач повинен відчути

Щоб стаття була ефективною та дійсно переконувала, копірайтеру треба поставити себе на місце потенційного клієнта й спробувати уявити, що могло б його схвилювати. Наприклад, ви хочете продати пиво. Це означає, що ваш потенційний читач – молодь, переважно чоловіки. Напишіть про відпочинок на природі, або про спільний з друзями перегляд футбольного матчу. Як правило, ці дійства супроводжуються холодним пивцем. А значить ваш клієнт – на гачку.

Другий секрет копірайтингу: ціна і час

Багато хто вважає, що головним мотиватором є низька ціна. Не зовсім так. Це дійсно впливає, але значно більше мотивує такий чинник, як час. Покажіть читачеві, що ви цінуєте його час, проблеми і бажання – й він віддячить вам своєю увагою. Замість того, щоб в кожному реченні писати про акції та знижки, краще покажіть, яким чином цей товар або послуга зможе заощадити час покупця. Повірте, ефекту буде більше.

Третій секрет копірайтингу: банальні фрази

Іноді незначні деталі можуть виявитися вирішальними. Будьте гранично уважні при написанні свого тексту. В копірайтингу кожна буква – на вагу золота. Якщо вона, звичайно, на своєму місці. Так, дослідники довели, що фраза “лише 10 доларів за…” працює набагато краще, ніж просто “10 доларів за…”. Лише два слова – і привабливість товару збільшується в рази.

Четвертий секрет копірайтингу: негатив

Як би парадоксально це не звучало, але… говоріть читачеві про мінуси! Ваші перконання про ідеальність товару нікого не переконають. Читач просто пройде повз такий текст, а ось вказавши можливі мінуси, щоб тут же їх розвіяти, можна добитися багато чого. Так що сміливо пишіть про ті мінуси, які можуть тривожити потенційного клієнта. І він повірить, що ви його розумієте. А це, повірте, вартує багатого.

П’ятий секрет копірайтингу: використовуйте дієслова

Порівняйте дві фрази. Перша: “Він такий успішний, розумний і пробивний”. Друга: “До 30 років він став директором банку, розпочавши із звичайного клерка”. Яка переконає сильніше? Звичайно ж, друга! Замініть у своєму тексті прикметники на дієслова, описуйте дії, а не якості. Люди не вірять словам – вони вірять справам.

Шостий секрет копірайтингу: слова-повелителі

Маркетологи та професійні копірайтери виявили перелік слів, які максимально спонукають читача до дії й підвищують його довіру та лояльність. Їх список лаконічний. Власне, ось він.

Чарівні слова: “ви”, “безкоштовно”, “тому що”, “негайно”, “новий”.

Обов’язково використайте їх у своєму тексті! Але – тримайте себе в руках і не переспамлюйте.

Сьомий секрет копірайтингу: захоплюючий сюжет

Тексти з динамічним розвитком сюжету сприймаються набагато краще за описи, тому намагайтеся писати статті у формі історій, де є сюжет, дійові особи та цікавий фінал. Навіть якщо людину не цікавить рекламований товар, вона прочитає до кінця. Як мінімум, щоб, дізнатися, чим же закінчиться історія. І, хтозна, можливо, вам вдасться переконати!

© Студія копірайтингу “Ямбус”

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3