
Що таке технічний аудит сайту




Під час комплексного технічного аудиту сайту ми проведемо його усебічний аналіз й підготуємо детальне технічне завдання для програміста по виправленню усіх виявлених помилок і невідповідностей. Це дасть можливість прискорити індексацію сторінок, поліпшити ранжирування по пошукових запитах, розширити семантичне ядро і у результаті отримати значний приріст органічного трафіку.
Етапи технічного аудиту
Усі помилки, що виявляються під час технічного аудиту, мають бути виправлені! Ба більше, критичною може бути навіть одна-єдина помилка в коді. Вона може здаватися незначною й несерйозною, але по факту заважає пошуковому просуванню.
Що ще включає технічний аудит сайту
В процесі існування, особливо коли команда розробників недостатньо професійна, будь-який сайт «обростає» технічними помилками: некоректна робота навігації, наявність конфліктуючих один з одним Ajax і Java скриптів, важких елементів сайту, які істотно уповільнюють завантаження сторінок. Сайту може бути присвоєний неправильний регіон, в CSS або HTML коді може бути друкарська помилка або незакритий тег, можуть бути некоректно прописані редиректи, неправильно вказана кодировка або спостерігатися проблеми з формуванням людино-зрозумілих URL-адрес. Усе це вимагає аналізу й подальшого виправлення.
Замовити технічний аудит сайту
У рамках усебічного технічного аудиту сайту ми знайдемо усі ці проблеми, а ви – отримаєте чітке технічне завдання по виправленню для вашого web-програміста. При необхідності, якщо у вас немає власного фахівця, ми самі виправимо усі виявлені помилки.
Як правило, для здійснення комплексного технічного аудиту на сайті треба від 5 до 10 робочих днів. Все залежить від CMS, на якій зроблений ресурс, кількості розділів й загального числа сторінок.
Ми проведемо повний аналіз сайту й дамо детальні рекомендації за усіма пунктами.
Структура сайту
Визначимо та проаналізуємо основні посадочні сторінки, їх верстання й візуальну структуру, компонування блоків й їх зміст. Проаналізуємо структуру URL, виявимо проблеми із статичними і динамічними адресами, дамо рекомендації по формуванню правильних «хлібних крихт» для поліпшення навігації користувачів і пошукових роботів, проаналізуємо структуру внутрішніх фільтрів на сайті. Перевіримо роботу мовних версій мультимовного сайту й правильно налаштуємо атрибут «hreflang», HTML і XML карту сайту, зображень і відеоматеріалів.
Загальний аналіз технічного стану сайту
Більшість проблем на сайті – не явні. Їх не бачить ні користувач, ні адміністратор. Наприклад, файл Robots.txt може бути складений некоректно, а раніше прописані 301 редиректи не спрацьовувати і в результаті призводити до формування дублів сторінок. Необхідно оптимізувати код і прискорити завантаження сайту, перевірити коректність спрацьовування функціональних елементів, проаналізувати їх верстання на різних типах пристроїв з різною діагоналлю й роздільною спроиожністю екрану, перевірити формування коректних заголовків, настроїти сторінки з 404 і 500-ми помилками.
Аналіз і оптимізація контенту
Під час цих робіт треба проаналізувати мета-теги Title і Description, заголовки рівня h1, h2 й так далі, структуру розділів сайту, перевірити оптимізацію зображень (розмір, вага, наявність прописаних атрибутів Alt і Title), визначити якість контенту, його унікальність і користь для цільової аудиторії.
Аналіз посилальної маси
Багато в чому популярність сайту залежить від числа зовнішніх посилань на нього, проте й тут може виявитися немало проблем. Необхідно детально проаналізувати посилальний профіль сайту, порівняти з конкурентами, перевірити динаміку приросту зовнішніх посилань, проаналізувати їх якість (вона набагато важливіша за кількість) і природність.
Інтеграція з пошуковими системами і соціальними мережами
Мікророзмітка – один з тих чинників, значення якого складно переоцінити. Мікророзмітка автора, дати публікації, рейтингу статті, логотипу, хлібних крихт, відгуків і профілів, кнопок соціальних мереж – усе це сильно впливає на ранжирування сторінок, а тому нехтувати цим не слід.
Налаштування систем web-аналітики
Це важливий інструмент, що дозволяє стежити за динамікою розвитку веб-ресурсу. Необхідно правильно настроїти Google Analytics, визначити події й цілі для відстежування продажів, підключити Google Tag Manager. Це дозволить SEO фахівцеві отримувати усю необхідну статистику за проектом, формувати й аналізувати звіти, на основі чого приймати рішення про подальше просування сайту.
Технічний аудит сайту полягає у ряді дій, які дозволяють якісно проаналізувати роботу сайту. Головне – це комплексний підхід до такого аналізу, а тому, якщо ви націлені на результат, настав час діяти! Замовляйте професійний технічний аудит сайту в студії Yambus і отримуйте гарантований результат!