Технічний аудит сайту

Технічний аудит сайту
Технічний аудит сайту
Приведення сайту у відповідність до вимог пошукових систем
Пошук внутрішніх помилок сайту, які перешкоджають просуванню ресурсу в пошукових системах.

Що таке технічний аудит сайту

Технічний аудит – це детальна, комплексна перевірка веб-сайту, спрямована на виявлення помилок в коді й відповідності вимогам Google. Такі сайти погано ранжируються по пошукових запитах і не можуть генерувати органічний трафік – виправлення ж помилок дає можливість покращити ранжирування в пошуку, поправити індексацію ресурсу та притягнути більше трафіку з пошуку. Технічний аналіз сайту необхідно здійснювати разом з SEO-аудитом – це гарантія подальшого успішного просування.

Аналіз технічного стану сайту
Аналіз технічного стану сайту
Визначення усіх проблемних зон, детальні й зрозумілі інструкції по виправленню.

Пошуковий аудит
Пошуковий аудит
Аналіз основних посадочних сторінок сайту та позицій сайту, їх відповідність семантичному ядру.

Виправлення структури сайту
Виправлення структури сайту
Рекомендації по поліпшенню структури сайту для розширення охоплення цільової аудиторії.

Пошук точок зростання
Пошук точок зростання
Визначення способів покращення органічного трафіку і поліпшення його якості.

Під час комплексного технічного аудиту сайту ми проведемо його усебічний аналіз й підготуємо детальне технічне завдання для програміста по виправленню усіх виявлених помилок і невідповідностей. Це дасть можливість прискорити індексацію сторінок, поліпшити ранжирування по пошукових запитах, розширити семантичне ядро і у результаті отримати значний приріст органічного трафіку.

Етапи технічного аудиту

Приховані помилки
Більшість помилок не явні й часто не помітні користувачам, проте призводять до розмиття семантичного ядра, скорочення трафіку й істотного уповільнення роботи сайту, а це 20-процентна втрата конверсії за кожну зайву секунду. Необхідно вичистити усе «сміття» з коду й прискорити завантаження сайту.

Індексація сторінок
Аналіз якості хостингу, його налаштування і оптимізація, перевірка наявності фільтрів пошукових систем, правильності індексації, правильного розподілу статичної ваги сторінок, аналіз кількості проіндексованих і не проіндексованих сторінок, формування правильного файлу robots.txt і sitemap.xml.

Посилальний аудит
Аналіз внутрішніх посилань, вхідних і вихіднихї, аналіз рівнів вкладеності сторінок, пошук битих посилань на сайті, дублікатів і «нескінченних сторінок», перевірка редиректів, сторінки 404, формування URL сторінок.

Контент на сайті
Якість, унікальність і частота оновлення текстового та візуального контенту – одні з головних параметрів ранжирування сторінок по пошукових запитах. Розмір текстів, переспам ключами, читабельність і зрозумілість для цільової аудиторії, заголовки, ілюстрації, інфографіка – усе це безпосередньо впливає на позиції сайту в пошукових системах.

Усі помилки, що виявляються під час технічного аудиту, мають бути виправлені! Ба більше, критичною може бути навіть одна-єдина помилка в коді. Вона може здаватися незначною й несерйозною, але по факту заважає пошуковому просуванню.

Що ще включає технічний аудит сайту

В процесі існування, особливо коли команда розробників недостатньо професійна, будь-який сайт «обростає» технічними помилками: некоректна робота навігації, наявність конфліктуючих один з одним Ajax і Java скриптів, важких елементів сайту, які істотно уповільнюють завантаження сторінок. Сайту може бути присвоєний неправильний регіон, в CSS або HTML коді може бути друкарська помилка або незакритий тег, можуть бути некоректно прописані редиректи, неправильно вказана кодировка або спостерігатися проблеми з формуванням людино-зрозумілих URL-адрес. Усе це вимагає аналізу й подальшого виправлення.

Замовити технічний аудит сайту

Перевірити сайт на наявність внутрішніх помилок в коді
Замовити

У рамках усебічного технічного аудиту сайту ми знайдемо усі ці проблеми, а ви – отримаєте чітке технічне завдання по виправленню для вашого web-програміста. При необхідності, якщо у вас немає власного фахівця, ми самі виправимо усі виявлені помилки.

Як правило, для здійснення комплексного технічного аудиту на сайті треба від 5 до 10 робочих днів. Все залежить від CMS, на якій зроблений ресурс, кількості розділів й загального числа сторінок.

Ми проведемо повний аналіз сайту й дамо детальні рекомендації за усіма пунктами.

Структура сайту

Визначимо та проаналізуємо основні посадочні сторінки, їх верстання й візуальну структуру, компонування блоків й їх зміст. Проаналізуємо структуру URL, виявимо проблеми із статичними і динамічними адресами, дамо рекомендації по формуванню правильних «хлібних крихт» для поліпшення навігації користувачів і пошукових роботів, проаналізуємо структуру внутрішніх фільтрів на сайті. Перевіримо роботу мовних версій мультимовного сайту й правильно налаштуємо атрибут «hreflang», HTML і XML карту сайту, зображень і відеоматеріалів.

Загальний аналіз технічного стану сайту

Більшість проблем на сайті – не явні. Їх не бачить ні користувач, ні адміністратор. Наприклад, файл Robots.txt може бути складений некоректно, а раніше прописані 301 редиректи не спрацьовувати і в результаті призводити до формування дублів сторінок.  Необхідно оптимізувати код і прискорити завантаження сайту, перевірити коректність спрацьовування функціональних елементів, проаналізувати їх верстання на різних типах пристроїв з різною діагоналлю й роздільною спроиожністю екрану, перевірити формування коректних заголовків, настроїти сторінки з 404 і 500-ми помилками.

Аналіз і оптимізація контенту

Під час цих робіт треба проаналізувати мета-теги Title і Description, заголовки рівня h1, h2 й так далі, структуру розділів сайту, перевірити оптимізацію зображень (розмір, вага, наявність прописаних атрибутів Alt і Title), визначити якість контенту, його унікальність і користь для цільової аудиторії.

Аналіз посилальної маси

Багато в чому популярність сайту залежить від числа зовнішніх посилань на нього, проте й тут може виявитися немало проблем. Необхідно детально проаналізувати посилальний профіль сайту, порівняти з конкурентами, перевірити динаміку приросту зовнішніх посилань, проаналізувати їх якість (вона набагато важливіша за кількість) і природність.

Інтеграція з пошуковими системами і соціальними мережами

Мікророзмітка – один з тих чинників, значення якого складно переоцінити. Мікророзмітка автора, дати публікації, рейтингу статті, логотипу, хлібних крихт, відгуків і профілів, кнопок соціальних мереж – усе це сильно впливає на ранжирування сторінок, а тому нехтувати цим не слід.

Налаштування систем web-аналітики

Це важливий інструмент, що дозволяє стежити за динамікою розвитку веб-ресурсу. Необхідно правильно настроїти Google Analytics, визначити події й цілі для відстежування продажів, підключити Google Tag Manager. Це дозволить SEO фахівцеві отримувати усю необхідну статистику за проектом, формувати й аналізувати звіти, на основі чого приймати рішення про подальше просування сайту.

Технічний аудит сайту полягає у ряді дій, які дозволяють якісно проаналізувати роботу сайту. Головне – це комплексний підхід до такого аналізу, а тому, якщо ви націлені на результат, настав час діяти! Замовляйте професійний технічний аудит сайту в студії Yambus і отримуйте гарантований результат!

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте

Поширені запитання

1
Що таке SEO аудит?
SEO аудит сайту – це докладний аналіз коду, структури та контенту сайту на наявність технічних помилок та невідповідностей вимогам пошукових систем. Подібний аналіз дозволяє усунути всі помилки, що перешкоджають його успішному просуванню та виходу в топ-10.
2
Навіщо потрібен аудит сайту?
SEO аудит сайту необхідний, якщо з якихось причин він довго не потрапляє в топ, погано ранжується за пошуковими запитами, повільно завантажується, погано індексується пошуковими системами або взагалі відсутній в індексі. Чим краща видимість сайту, тим більший його трафік і потенційний прибуток.
3
Яким буває аудит сайту?
Аналіз сайту може бути різним: технічний аудит (пошук та усунення помилок у коді), SEO аудит, аналіз якості та унікальності контенту, аналіз загальної зручності для користувачів (юзабіліті, usability), UX, а також аналіз комерційних факторів (маркетинговий аудит).
4
Що входить в SEO аналіз?
SEO аудит сайту – це комплексне дослідження. Сюди входить технічний аналіз (CSS, html, робота скриптів), аудит структури сайту (рівні вкладеності), контенту (якість, унікальність), аналіз поточної оптимізації (якість семантичного ядра, його сегментація по посадкових сторінках), аналіз поведінкових факторів (юзабіліті), зворотних посилань та інших показників.
5
Скільки коштує SEO аудит?
Ціни на аудит сайту можуть відрізнятися залежно від поставлених завдань: іноді це просто перевірка заповненості метаданих, іноді до SEO аудиту додається пошук технічних помилок, допущених програмістом. Ціна комплексного аудиту сайту може досягати кількох тисяч гривень та включати ручну та автоматичну перевірку з підготовкою списку рекомендацій, як і що виправляти.
6
Чи входить у SEO аудит UX аналіз сайту?
Так, це одна із складових комплексного дослідження якості сайту. Поряд із внутрішньою та зовнішньою SEO оптимізацією юзабіліті-аудит стає одним із способів визначити зручність використання сайту, виявити слабкі місця інтерфейсу та виправити ситуацію.