У цій статті розповімо, як можна оптимізувати картки товарів під SEO. Ви дізнаєтеся способи роботи з текстом і візуалом, а також про те, що впливає на продаж.

Отже, як грамотно створити картку товару та оптимізувати її під пошук?

Картка товару – це обличчя магазину, адже відвідувач бачить її першою. Саме вона формує враження про бренд. За допомогою карток товарів ви контактуєте з відвідувачами, перетворюючи їх на покупців.

Як зробити ефективний опис для картки товару

В першу чергу в описі товару необхідно вказати корисну інформацію:

  • плюси – реальні та аргументовані;
  • способи застосування – особливо важливо це для технічно складного товару;
  • рішення – потреби, які товар закриє у користувачів.

Не знаєете, який обсяг тексту буде правильним? Підгляньте у конкурентів.

Зазвичай обсяг тексту для картки товару визначає категорія, до якої він доданий – він не повинен перевищувати обсяг тексту цієї категорії. В ідеалі – повинен бути меншим в 3-4 рази.

Продаючи медичні інструменти та обладнання, потрібен більш докладний текст (наприклад, на 5000-5000 символів), а для товарів загального вжитку чи одягу буде достатньо опису на 300-500 символів.

Правдива інформація

Говорячи про основні вимоги до формування карток товарів, головним правилом слід виділити чесність і достовірність інформації. Якщо коротко: інформація замість реклами. Це актуально для заповнення карток товарів будь-якої категорії – від продуктів до біжутерії, від одягу до комп’ютерної техніки.

Переконливий зміст

Перш за все в описі товару варто зазначити його функціонал і користь. Покажіть його цінність і переваги від покупки саме вашої продукції. Розкажіть клієнту, які плюси товар принесе в його життя.

Зайвих даних і води в описі картки не повинно бути.

В описі товару не потрібен найвищий ступінь: найнадійніший, найміцніший, найдешевший тощо.

Слід відмовитися від рекламних слоганів та намагань переконати – це не комерційний, не продажний текст, а саме опис товару. Спокійний та зважений. Об’єктивний. Не змушуйте клієнта купувати. Ваше завдання – об’єктивно показати плюси й унікальність товару, залишаючи читача наодинці з власними думками і висновками, щоб він самостійно прийняв рішення.

Експертність

Як не дивно, але перше, що впливає на експертність тексту (тобто на довіру до бренду і, як наслідок, бажання купувати) – це відсутність одруківок, пунктуаційних, орфографічних і граматичних помилок.

Друге – це термінологія, цифри та інші статистичні дані. Текст опису товару, що повністю складається з «води», не здатен переконати, на відміну від опису з наведенням конкретних фактів і цифр. Це є суттєвим плюсом, від якого текст тільки виграє.

SEO для магазину: як оптимізувати картку товару для пошукової видачі

SEO для товарних карток

Навіть якщо в тексті враховані всі вищеописані критерії, але немає певних тематичних фраз і слів (пошукових запитів), то уся робота виявиться марною, а переходи на сайт будуть скоріше випадковими, ніж регулярними.

Роботу з SEO для карток товарів можна розбити на три етапи:

  1. Аналітика – дослідження карток товарів різних конкурентів та їх порівняння між собою для отримання статистики.
  2. Формування семантичного ядра – збір тематичних слів і фраз, які використовують покупці при пошуку товарів, їх відсів і кластеризація.
  3. Підготовка текстів – написання переконливого тексту опису товару з додаванням ключових слів.

Якісно оптимізована товарна картка буде додатково приносити трафік з пошукових систем.

Релевантні ключі

Раніше SEO для магазину робили максимально нав’язливо: насипали в текст побільше ключів, не намагаючись навіть зв’язно вводити їх в опис – сайт якось ранжувався та приносив прибуток.

Але з часом алгоритми пошукових систем удосконалилися, і сторінки з напханими ключами почали песимізуватися, знижатися у видачі. Сьогодні цінуються в першу чергу користі тексти, тому в опис товару слід додавати лише тематичні запити.

SEO для карток товарів повинно бути націлене насамперед на користувачів і лише потім – на системи пошуку.

Нерелевантні ключі

Іноді в картку товару додають запити, які об’єднуються із суміжною продукцією. Наприклад, запит «ортопедична подушка» використовують разом із матрацами або ліжками. Ідея продавця в тому, щоб продукцію було видно широкій аудиторії: «раз покупець шукає подушку, можливо йому ще знадобиться і ліжко». Але так товар не тільки не куплять – таким чином можна зіпсувати усю воронку продажів, оскільки ви отримаєте нерелевантні, зайві покази.

Читаючи опис товару та зустрічаючи блоки інформації про інші товари, користувачі почнуть виходити з сайту, і час, проведений на сайті, зменшуватиметься. Тобто зростатиме рівень відмов, а це вже прямий сигнал для Google: цей опис товару не цікавий користувачам.

В результаті пошуковик більше не показуватиме її користувачам, опустить її на десятки позицій вниз.

Додаткові фактори, що впливають на SEO для карток товарів

Є низка моментів для ранжування: від подачі, візуального ряду і цільової аудиторії до вартості товару, його варіативності та затребуваності в різних регіонах.

Розглянемо деякі з них.

Використання візуального контенту

Фото та відео в товарних картках позитивно впливають на продажі. Якщо контент непривабливий візуально, у картку не перейдуть, а отже – не підуть по воронці, що негативно позначиться на SEO.

Якісні фото і відео в картці товару привернуть увагу потенційних клієнтів і допоможуть у збільшенні конверсії.

Рекомендація: для підвищення ранжування картки товару можна додати відеоогляд.

Акценти

Створюючи опис для картки товару, пам’ятайте про важливість привертання уваги й фокусуйте її на перевагах, використовуючи інфографіку, жирний шрифт, списки та інші візуальні акценти.

Підсумок

Для SEO оптимізації карток товарів та складання семантичного ядра аналізуйте товари конкурентів, використовуйте безкоштовні інструменти від Google або платні аналітичні сервіси.

Щоб товар привернув увагу цільових покупців, додавайте в опис релевантні ключі. Некоректні запити порушать воронку продажів і знизять рейтинг товарної картки. Підкресліть плюси товару, розкажіть, як його використовувати і які потреби користувачів він закриє.

Активно контактуйте з аудиторією в соціальних мережах, проводьте акції, розіграші, повідомляйте про новинки товарів. Інтеграція з інфлюенсерами також сприятиме підвищенню рейтингу товару та залученню додаткового трафіку.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3