- ua
- ru
Пиво п’ють пінтами. Це факт, і від нього нікуди не подітися. Якщо ви жодного разу не чули це слово (чи чули, але ніколи не задавалися метою уточнити, що це та скільки) й споживаєте цей напій з кухлів, знайте – ви все одно п’єте його пінтами. Бо так прийнято.
І тут виникає важливе питання: скільки ж це в нашому традиційному (літровому) розумінні?
Пінта – це міра об’єму, використовувана переважно в США, Великобританії, а також в Ірландії, батьківщині запашного еля. Але варто відмітити, що величина американської пінти та пінти англійської трохи відрізняється. В середньому ж пінта – це приблизно півлітра.
А тепер докладніше:
Але, як і будь-яке явище, пінта має свою неповторну історію. З’явилася пінта як похідна від галону й склала його восьму частину. Сам же галон визначали як об’єм восьми фунтів пшениці. Пізніше галонами стали вимірювати й інші продукти – тому й така відмінність в пінтах.
У США галон перекочував в 1707 році – в якості виміру для британського вина й відтоді став основним мірилом усіх рідин. Так і з’явилася американська “рідка” пінта. Трохи пізніше з’явився “кукурудзяний” галон і, як наслідок, “сухий” галон перенісся й на усі інші сипкі продукти.
У Британії ж все було трохи інакше. Особливо після 1824 року, коли парламент ввів єдиний “імперський” галон. Він визначався як десять фунтів дистильованої води. Так і з’явилася сучасна британо-ірландська пінта.
Тепер шанувальники знаменитого ірландського еля й не менш ароматного британського пивця безсоромно можуть сказати, що п’ють пиво пінтами, а при необхідності підтвердити свої слова справою.
© Студія копірайтингу “Ямбус”
В настоящее время в результате внедрения метрической системы мер пинта используется в Великобритании только как мера объёма пива или сидра при розничной продаже, а также, в меньшей степени, как мера объёма молока. В Ирландии пинта используется только при розничной продаже пива и сидра в барах и клубах, при продаже в других случаях или других жидкостей официально используется метрическая система, однако в повседневной жизни пинта используется неофициально.