знак копирайтаВ інтернеті публікується величезна кількість інформації. Через деякий час вона стає неунікальною, адже деякі нечисті на руку копірайтери крадуть її, видаючи такі статті за власні й публікуючи їх на своїх сайтах. Як же зберегти текстовий контент від крадіжок?

Одним із способів захисту статей є наявність на сайті знаку копірайту. По суті, цей знак повідомляє про охорону авторського права. При цьому підпис під статтею може бути різним, незмінним – до нього просто додається сам знак копірайту – латинська буква «с» у кружечку. Поряд з копірайтом може вказуватися ім’я автора статті, рік публікації або просто застереження для читачів – усі права захищено.

Сам по собі знак копірайту не наділяє контент якимись специфічними правами. Він лише повідомляє, що дані авторські права на цей текстовий контент належать вказаному в підписі авторові. Проте у разі відсутності такого знаку вважати, що стаття не захищена авторськими правами, буде помилкою, оскільки вони виникають у момент появи текстового контенту на сайті й не вимагають формальної реєстрації.

Як з’явився знак копірайту?

Уперше ж знак копірайту з’явився в тексті «Всесвітньої конвенції про авторське право”», яка була прийнята 1952 року, з метою вирішити протиріччя між нормами законодавства країн, які охороняють авторські права без яких-небудь формальних прив’язок, і країн, які вимагають формального підтвердження авторських прав.

Присутність знаку копірайту на екземплярі того чи іншого твору означала його захищеність від плагіаторів, а також звільняло автора від дотримання будь-яких формальностей. Через деякий час необхідність формального дотримання захисту авторських прав відпала, внаслідок чого конвенція втратила сенс. Але, як би то не було, знак копірайту використовується й досі. Його можна побачити на різних видах продукції: в титрах фільмів, під статтями на сайтах і журналах, в логотипах торгових марок.

У разі наявності позначки копірайту, приміром під статтею, використати текст або його частину ніхто без дозволу автора не може. Юридичної сили це позначення не має, його основна функція – просте інформування про приналежність прав на використання цього контенту певному власнику.

Тобто, публікуючи статті на сайті, хоч з позначкою «©», хоч без неї, ви вже отримуєте права на цей контент.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3