Чи допоможе знак копірайту зберегти контент від крадіжки?

знак копирайтаВ інтернеті публікується величезна кількість інформації. Через деякий час вона стає неунікальною, адже деякі нечисті на руку копірайтери крадуть її, видаючи такі статті за власні й публікуючи їх на своїх сайтах. Як же зберегти текстовий контент від крадіжок?

Одним із способів захисту статей є наявність на сайті знаку копірайту. По суті, цей знак повідомляє про охорону авторського права. При цьому підпис під статтею може бути різним, незмінним – до нього просто додається сам знак копірайту – латинська буква «с» у кружечку. Поряд з копірайтом може вказуватися ім’я автора статті, рік публікації або просто застереження для читачів – усі права захищено.

Сам по собі знак копірайту не наділяє контент якимись специфічними правами. Він лише повідомляє, що дані авторські права на цей текстовий контент належать вказаному в підписі авторові. Проте у разі відсутності такого знаку вважати, що стаття не захищена авторськими правами, буде помилкою, оскільки вони виникають у момент появи текстового контенту на сайті й не вимагають формальної реєстрації.

Як з’явився знак копірайту?

Уперше ж знак копірайту з’явився в тексті «Всесвітньої конвенції про авторське право”», яка була прийнята 1952 року, з метою вирішити протиріччя між нормами законодавства країн, які охороняють авторські права без яких-небудь формальних прив’язок, і країн, які вимагають формального підтвердження авторських прав.

Присутність знаку копірайту на екземплярі того чи іншого твору означала його захищеність від плагіаторів, а також звільняло автора від дотримання будь-яких формальностей. Через деякий час необхідність формального дотримання захисту авторських прав відпала, внаслідок чого конвенція втратила сенс. Але, як би то не було, знак копірайту використовується й досі. Його можна побачити на різних видах продукції: в титрах фільмів, під статтями на сайтах і журналах, в логотипах торгових марок.

У разі наявності позначки копірайту, приміром під статтею, використати текст або його частину ніхто без дозволу автора не може. Юридичної сили це позначення не має, його основна функція – просте інформування про приналежність прав на використання цього контенту певному власнику.

Тобто, публікуючи статті на сайті, хоч з позначкою «©», хоч без неї, ви вже отримуєте права на цей контент.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте
Написати коментар