Мобільні додатки створені не тільки для розваг. Вони вирішують проблеми користувачів, спрощують комунікацію, використовуються для замовлення послуг і продажу товарів. Це надзвичайно ефективний інструмент маркетингу, але, як і будь-який інший продукт, він потребує реклами, адже без неї про нього ніхто не дізнається.

Для просування застосунків в App Store і Google Play використовується особливий метод оптимізації – App Store Optimization, або скорочено ASO. Це цілий комплекс заходів, що починаються як одразу після додавання застосунку до магазину, так і до цього, під час рекламної кампанії, метою яких стає поліпшення видимості застосунку на майданчиках App Store і Google Play і збільшення кількості завантажень.

Також це безпосередньо позначається на подальшій монетизації проєкту, тобто щоб отримати прибуток від свого творіння, необхідно в тому числі й належним чином оптимізувати його опис.

Суть ASO полягає в поліпшенні видимості мобільного застосунку, зміцненні його позицій у пошуковій видачі та підвищенні кількості завантажень у магазинах App Store і Google Play.

Цей тип просування схожий на SEO, Search Engine Optimization: користувач вводить запит для пошуку, а маркетплейси самі рекомендують додатки за вподобаннями.

Здебільшого розробники не займаються оптимізацією сторінки застосунку, а тому у вас є всі шанси вийти в топ-10 – достатньо зробити навіть мінімальні дії – прописати релевантний тайтл і description.

Що таке ASO і як правильно просувати мобільний застосунок

З огляду на те, що App Store і Google Play належать різним компаніям, просування застосунків на цих майданчиках має низку суттєвих відмінностей:

  • обмеження за кількістю символів для метаданих: 160 і 320 (для двох локалей) в App Store і 4130 в Google Play;
  • різні алгоритми видачі: в AppStore індексуються Title, Subtitle і Keywords, а в Google Play – Title, short і full description;
  • ранжування за ключовими словами: Google Play ранжує застосунки за власними алгоритмами на основі ШІ, а в App Store запити потрібно уточнювати і конкретизувати.

App Store Optimization передбачає застосування ключів у метаданих і описі застосунку, візуалізацію (прев’ю, рекламний банер на сторінці застосунку), роботу з відгуками та оцінками, а також пряму рекламу. Але фундаментом є саме оптимізація, яка робить сторінку застосунку більш видимою.

ASO - просування додатків в App Store і Google Play

Переваги ASO

App Store Optimization дає змогу залучити користувачів завдяки добіркам, рекомендаціям. Це можливість отримати максимальний ефект:

  • поліпшення видимості додатка;
  • охоплення потрібної аудиторії;
  • збільшення числа завантажень;
  • скорочення витрат на залучення;
  • збільшення конверсій.

Просування застосунку слід починати задовго до його релізу. Це створить ефект очікування, зробить продукт впізнаваним і створить міцний фундамент для подальших етапів його поширення.

Оптимізація застосунків в App Store

App Store Optimization має кілька послідовних етапів:

1. Аналіз роботи конкурентів

Сьогодні практично неможливо створити унікальний продукт, який не мав би перетинів із творіннями інших розробників. У будь-якому разі, щоб виділитися і взяти якістю (щонайменше, якістю опису продукту), слід проаналізувати конкурентів.

Знайти їх можна за допомогою SensorTower, AppFollow, MobileAction та інших спеціалізованих інструментів. Проаналізуйте додатки з тією самою основною функцією, як у вас. Визначте їхні сильні та слабкі сторони.

2. Ключові слова та семантика

Тут також безліч можливостей для просування і сервісів, які можуть у цьому допомогти:

  • сервіси для пошуку ключів і збору метаданих;
  • рекомендації AppleSearchAds: під час запуску реклами система запропонує ефективні ключові слова;
  • diescovericSearchMatchhMatch: для формування ядра семантики і його збагачення потрібними пошуковими запитами;
  • саджести: підказки, які бачить користувач під час пошуку застосунків.

Як і в SEO, тут необхідно визначити частотність запитів і визначити найефективніші. Відсіяти “нетрафічні” ключі допоможе Search Ads Popularity – перевірка за шкалою від 5 до 100 дасть цінну інформацію і визначить відповідні варіанти.

3. Групування запитів і лексем

В App Store кількість знаків для опису застосунку обмежена, тому важливо грамотно скласти title, subtitle і keywords: створити графу із запитами і порахувати суму запитів із ключовим словом, сортуючи їх за спаданням.

Найімовірніше, на цьому етапі без SEO фахівця не обійтися, однак за великого бажання можна розібратися і самостійно. Як мінімум – спробувати це зробити.

4. Метадані

Title: релевантні запити до 4 слів.

Subtitle: читабельний текст на 30 знаків із використанням наказових дієслів: “завантаж”, “закачай”, “скануй” тощо.

Keywords: допустимо до 100 знаків, прописаних без пробілів через “,”.

Що таке ASO

Оптимізація застосунків у Google Play

Пошук конкурентів і створення семантики тут відбувається так само, як і у випадку з App Store.

Метадані

Платформа може показувати додатки за запитами, яких немає в метатегах. При цьому важливо створити:

Title: до 50 знаків, що вміщує релевантні ключі;

Description: 80 знаків із закликом до дії;

Full description: включає 4000 знаків і більше, з яких у 2000 символів описується сама програма (тут логічно використовувати ключі). Текст має бути структурованим і зрозумілим. Додайте URL, розробника, відгуки та скріншоти.

Крім цього, добряче попрацюйте над візуалом: оригінальна і проста іконка, короткий відеоролик, що демонструє роботу програми.

Раз на тиждень тестуйте застосунок і отримуйте зворотний зв’язок: реагуйте на негативні та позитивні відгуки, враховуйте зауваження і підвищуйте лояльність користувачів. Використовуйте аналітику й оперативно підлаштовуйтеся під зміни, коригуйте стратегію просування.

ASO просування застосунку – це комплексна робота, що вимагає уваги до дрібниць. Для успіху важливо вміти аналізувати ринок і очікування аудиторії, розповідати про свій застосунок, намагаючись подати все так, щоб викликати інтерес. Також враховуйте різницю між Google Play і App Store – і успішний результат не змусить себе довго чекати.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3