Мрієте про свій інтернет-магазин, але не знаєте, як його створити? Постає складний вибір: замовити індивідуальну розробку чи скористатися готовою платформою – від цього залежить не тільки вартість і терміни реалізації проекту, а й його функціональність, дизайн і ефективність.

Умовно створення інтернет-магазину можна розділити на 2 частини: дизайн і  функціональність. І перша, і друга частини можуть бути створені за допомогою шаблонних рішень або індивідуальної розробки. В деяких випадках  готова CMS для інтернет-магазину має суттєві переваги, але не завжди її технічні параметри можуть задовольнити потреби конкретного бізнесу.

Давайте з’ясуємо, в яких випадках доречна та чи інша альтернатива.

Індивідуальний чи шаблонний дизайн: в чому різниця?

Індивідуальний дизайн потребує багато часу, зусиль та коштів. Дизайнер промальовує шаблон кожної сторінки, обговорює та затверджує всі деталі з замовником. Тільки після цього проект береться в роботу.

Послуги дизайнера коштують немало, а сам процес може зайняти кілька місяців. В результаті замовник отримує сайт з унікальним дизайном і структурою, створеною під потреби його бізнесу.

Такий спосіб розробки сайту має низку своїх переваг:

  • абсолютно довільна структура сайту;
  • вільний вибір інструментів, необхідних для впровадження;
  • необмеженість у втіленні творчих ідей;
  • можливість розробляти й додавати довільні елементи, потрібні для конкретно вашої сфери бізнесу.

Кастомний дизайн сайту дає можливість презентувати специфіку бізнесу, впровадити той набір елементів, який необхідний конкретній компанії. Проте поширений стереотип, що індивідуальний дизайн сприяє успішним продажам, не відповідає дійсності.

Інтернет-магазин може успішно продавати і розвиватися, навіть якщо він створений на основі шаблону чи готової теми. Все залежить від того, наскільки ви змогли реалізувати зручність сайту для своїх покупців.

Дизайн сайту також можна зробити на будь-якій популярній CMS – Magento, OpenCart, WordPress. Вони дають достатньо свободи і гнучкості для створення інтернет-магазину. Також зараз існує немало окремих майданчиків, де можна купити готову тему, адаптувати її під свій бізнес та налаштувати на обраній CMS.

Інтернет-магазин індивідуальної розробки чи на платформі

Чи варто створювати інтернет-магазин на платформі?

Простіше рішення – SaaS-платформи. Software as a service (SaaS) – це хмарне сховище, на якому зберігається програмне забезпечення. На його основі створюється сайт, а його власник платить за користування ПЗ у форматі підписки. Одним з прикладів якісної української платформи для створення інтернет-магазинів є Shop-Express.

Платформи для створення сайту можуть бути як безкоштовними, так і платними – вибір залежить від того, який функціонал вам потрібен, які масштаби продажів у вашому магазині на даний момент і які ваші подальші плани.

Безкоштовна платформа – найпростіше рішення, але лише на коротку перспективу, оскільки кількість функцій в ній буде дуже обмежена. Окрім того, все одно доведеться платити за хостинг і реєстрацію домену, а також за налаштування платформи.

Окремо слід з’ясувати, чи буде надаватися технічна підтримка: часто така послуга для безкоштовної платформи не передбачена.

Платні функції платформи передбачають розширенні можливості та максимальну гнучкість налаштувань, впровадження усіх необхідних інструментів – платіжних систем, еквайринг-послуг тощо. До того ж, більшість платних платформ для створення інтернет-магазинів супроводжуються технічною підтримкою та регулярним оновленням програмного забезпечення.

Обираючи платформу для створення сайту, важливо ознайомитися з її можливостями в усіх версіях – безкоштовній, платній, преміум тощо. Це дасть можливість зрозуміти, наскільки її функціонал відповідає потребам вашого бізнесу.

Сучасні шаблони і теми передбачають величезний вибір і гнучкість налаштування, а також урахування сучасних трендів у дизайні. Все це дозволяє створити неповторний, не схожий на інші інтернет-магазин.

Це розвіює міф про банальність та обмежений функціонал подібних ресурсів. В цьому можна переконатися, ознайомившись із портфоліо SaaS-платформи Shop-Express: сайти, створені на її основі, взагалі не схожі один на одного.

Окрім цього, платформи-конструктори сайтів мають такі переваги:

Швидкий запуск

Не потрібно витрачати тижні, а інколи й місяці, як на розробку CMS. Сайт на готовій платформі можна налаштувати і запустити за один день, максимум – за тиждень, якщо потрібно, наприклад, додати велику кількість товарних позицій та налаштувати вивід супутніх товарів до кожної з них.

Бюджетність

Далеко не всі підприємці, особливо на старті, мають можливість вкластися в індивідуальний дизайн, адже мова йде про великі суми. Користування готовою платформою коштує значно менше, при цьому платний сервіс супроводжує технічна підтримка.

Можливість швидко змінити дизайн чи додати нову функцію

Наприклад, розширення функціоналу в міру зростання масштабів продажів. Для цього достатньо «включити» потрібну функцію в адмінпанелі. Кастомна або універсальна CMS потребує більше часу для впровадження нових інструментів.

Сучасні хмарні платформи для конструювання сайтів мають значно ширший функціонал, ніж раніше створені CMS. Вони цілком відповідають потребам інтернет-магазину з асортиментом до 30-50 тисяч товарів і відповідним масштабом продажів. Також їх легше інтегрувати з платіжними провайдерами, службами доставки, CRM тощо.

Такий набір функцій цілком підійде як для спеціалізованих магазинів будь-якого напрямку, так і для онлайн-супермаркетів. Інтернет-магазин на платформі може торгувати як в роздріб, взаємодіючи тільки з покупцями, так і оптом із залученням компаній-партнерів. Гнучкість та різноманітність інструментів дозволяє налаштувати сайт як повноцінний B2B-портал.

Окрім того, хмарні платформи інколи передбачають таку функцію, як розробка кастомного дизайну на основі існуючого функціоналу. Це дозволяє створювати унікальний інтернет-магазин, який відповідає потребам і задачам бізнесу, містить у собі весь потрібний контент. Такий дизайн коштує дорожче, ніж користування стандартним конструктором, але значно дешевше, ніж індивідуальна розробка сайту.

Інтернет-магазин індивідуальної розробки чи на платформі

Як вибрати спосіб розробки?

Якщо ви тільки починаєте свій бізнес, сайт на основі готової платформи заощадить ваші гроші та час. Швидкий запуск з ефективною рекламою означає, що інтернет-магазин скоріше окупить вкладені в нього гроші та почне приносити прибуток, в той час як вкладення в кастомний сайт окупатимуться значно довше, а сам сайт запуститься мінімум за місяць-два.

Якщо ваш бізнес має потреби, що не покриваються стандартною функціональністю платформи (наприклад, кількість товарів більше 50 000, або потреба вивести на сайті такі елементи, як система бронювання, різноманітні калькулятори вартості тощо), то ваш вибір – кастомна розробка інтернет-магазину. Також часто до цього способу вдаються бізнеси, що мають складні бізнес-процеси та потребують окремих технічних рішень, що зможуть інтегруватись в їх екосистему програмного забезпечення.

Для малого та середнього бізнесу платформи для створення сайтів – це оптимальне рішення, оскільки мають досить типові бізнес-процеси, які вже враховані розробниками платформи й повністю покриваються її функціональністю.

В той же час для великих маркетплейсів, компаній-виробників та оптових дилерів сайт на основі платформи може виявитись недостатньо потужним. При всіх його перевагах він має один суттєвий для великого бізнесу недолік – обмеженість ресурсів. Особливо це стосується тих компаній, які працюють одночасно і в B2B, і в B2C сегменті в таких масштабах.

Великий бізнес потребує вкладень в тому числі і в надійний і потужний інтернет-портал, який забезпечить швидку та бездоганну роботу всіх його складових.

У випадку, коли бізнесу важливо мати постійний контроль над сайтом і не залежати від сторонніх розробників, варто обрати кастомну розробку, оскільки тоді сайт буде розміщений на вибраному вами хостингу та ви як власник матимете цілодобовий доступ до його технічної частини. Та варто зазначити, що у випадку вибору платформи відповідальність за технічну справність та працездатність вашого інтернет-магазину несе технічна служба платформи. При індивідуальній розробці – це компетенція власника та його співробітників.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3