Контент від штучного інтелекту стає все складніше відрізнити від написаного людиною. Робот пише тексти різного стилю та під різні задачі. Здавалося б, все супер, але є одна проблема.

Вона полягає не в тому, що ChatGPT може згенерувати текст з вигаданими фактами і помилками, що призведе до репутаційних втрат компанії, що буде його використовувати. А в тому, що подібні тексти не дуже люблять пошукові системи, знижуючи ранжування сторінок з контентом, написаним за допомогою ChatGPT.

На щастя існують програми, що спростять задачу інтернет-маркетологів, дозволяючи виявляти нечесних копірайтерів та ідентифікувати згенеровані ШІ тексти, не допускаючи їх потрапляння на сайт.

Отже, пропонуємо декілька сервісів, які допоможуть виявити генерацію тексту штучним інтелектом.

Gltr.io

Програма розпізнає текст від ChatGPT методом математичного аналізу структури слів. Якщо слово часто зустрічається в мережі, ймовірно, воно буде і в згенерованому тексті. Результати видно на діаграмі. Зеленим світяться слова, згенеровані ШІ, а фіолетовим – людиною. Але починаючи з третьої версії GPT сервіс виявляє нейромережу лише в 60% випадках.

GPT radar

В основі цієї програми – принцип математичного підбору і вимірювання заплутаності слів. Якщо наступне слово у тексті не вдається вгадати, система встановлює, що статтю писала людина. А от передбачувані фрази закономірно вважаються роботою ШІ. Наприклад, якщо оригінал має 16 балів заплутаності, система впевнена в «людській» роботі на 83%.

AI Text Classifier

Розробка фірми OpenAI, які й створили сам ChatGPT. Сервіс навчається і працює за тими ж принципами, що й у самої мовної моделі. Проте недолік у тому, что навіть якщо алгоритми розпізнали махінації, вони не визначають авторство. Тобто розробники розробили нейромережу, але інструмент виявлення її роботи вирішили не вдосконалювати.

GPT Zero

Сервіс з мінімалістичним, але наглядним інтерфейсом, розроблений у 2023 році. Визначає генерацію ChatGPT, GPT-4 і роботу людини. Можна перевірити як текст, так і завантажити файл». Результати відобразяться у відсотках, а текст, що згенерований штучним інтелектом, підсвітиться жовтим кольором. Контент перевіряється доволі швидко, але інтегральна оцінка в балах – відсутня.

GPT-2 Output detector від OpenAI

В демо-версії можна завантажити текст, і програма визначить ймовірність штучної генерації. Сервіс розроблено для роботи з версіями GPT і GPT-2, але його можна протестувати і для розпізнавання GPT-3. В основі роботи – технологія RoBERTa, що виявляє особливості структурних елементів текстів, які вміє застосовувати ШІ.

Writefull GPT detector

Дозволяє перевіряти оригінальність тексту нейромережами ChatGPT, GPT-3 та GPT-4. Ймовірність генерації відобразиться у відсотках. Зауважте, що сервіс призначений для наукових текстів, тож в галузі маркетингу він буде не досить ефективним.

Перевірка текстів на штучний інтелект

Writer

Дозволяє додати не лише текст, але і посилання на сторінку, де він розміщений. Програма може зчитати і розпізнати контент на сайті й визначити ймовірність його написання роботом або людиною. На жаль, демоверсія дозволяє перевірити лише до 1,5 тис. символів, проте і цього буває достатньо.

Kazan-SEO

Сервіс адаптовано під ChatGPT і GPT-3, але шкала аналізу текстів схожа GPT-2 Output-detector. Наразі сервіс має недоліки й не відрізняє експертний текст від рерайту, що зробив ШІ. Також незручним є й те, що абзаци ніяк не відділяються один від одного.

Originality.ai

Програма розроблена для професійних онлайн-маркетологів, контент-видавництв і власників сайтів й може комплексно перевіряти маркетплейси та інтернет-магазини. Але ШІ поки що перемагає, оскільки дуже часто Originality вважає машинні тексти такими ж переконливими, як і експертні статті, написані копірайтерами.

Hive moderation

Програма, що працює з мовними моделями ШІ та здатна перевірити текст швидше за 0,2 секунди з точністю до 99%. За словами розробників, сервіс допоможе обійти бан в Google та ін. системах. Його можна застосовувати для перевірки наукових текстів: дисертацій, курсових робіт і дипломів.

Також Hive moderation може працювати із зображеннями й може стати помічником і в перевірці візуального контенту дял сайту.

Copyleaks AI-Content detector

Для перевірки треба просто вставити скопійований текст у відповідне поле – інструмент автоматично перевірить його на генерацію штучним інтелектом.

Сервіс може навчатися паралельно з іншими мовними програмами типу GPT-3 й видає результат з точністю 99,12%. Але при машинному рерайті програма відображає вже 53% оригінальності, що не можна вважати задовільним результатом. В майбутньому цей мінус обіцяють усунути.

Звісно, не варто повністю відмовлятися від допомоги нейромереж, адже з їх допомогою можна значно покращити контент, отримати чернетку та тези для написання повноцінної статті. Проте згенерований ШІ текст в жодному разі не можна розглядати у якості фінального результату – і через недостатню якість, і через санкції пошукових систем.

Це гарний напівфабрикат, що здатний зекономити час на пошуки необхідної фніормації. Публікувати ж її на сайті як є, без допрацювання, не слід.

Необхідно знайти та усунути помилки, перевірити факти, додати власну думку і аналіз, адже зазвичай ChatGPT приводить загальновідомі факти й використовує нейтральну подачу, генеруючи беземоційний та доволі нудний текст з повторами та переливанням із пустого в порожнє.

Згадані нами сервіси допоможуть перевірити текст на генерацію ШІ й не допустити їх потрапляння на сайт, дозволяючи йому залишатися на високих позиціях в пошукових системах.

© Студія копірайтингу Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3