- ua
- ru
Текстові редактори є ключовим інструментом для авторів, контент-мейкерів, письменників, копірайтерів та інших спеціалістів слова.
Автоматизоані та онлайн-інструменти значно підвищують ефективність і продуктивність написання, проте не всі вони достатньо якісні та зручні для використання. Pages, MS Word та інші програми для написання та редагування тексту мають лише базові можливості, але для створення якісного тексту може знадобитися багато інших функцій.
Для виправлення стилістичних і граматичних помилок, побудови логічної структури тексту, очищення від зайвих слів та розшифровки аудіо знадобляться додаткові програми або сервіси.
Розглянемо приклади корисних додатків для редагування тексту, що збережуть найцінніший ресурс – час.
Отже, топ-6 автоматизованих інструментів для редагування.
Потужний редактор, що дає повну свободу автоматизації й налаштування за рахунок великої кількості розширень. У Vim використана екосистема плагінів, що розширює функціонал – підсвічування синтаксису для різних мов, інтеграція системи управління версіями.
Серед переваг Vi IMproved можна назвати такі:
Недолік полягає у складності для новачків. Для того, щоб розібратися в цьому інструменті, треба докласти багато зусиль і часу. Проте після цього Vim стане гарним помічником.
Зручний редактор тексту для початківців, оскільки має простий і зрозумілий інтерфейс та достатній базовий функціонал: навігація, виділення, підсвічування синтаксису, вставка та ін. Ще одна перевага – відсутність потреби у додаткових налаштуваннях і плагінах для роботи.
Але для виконання складної редактури Nano не підходить через обмежену кількість функцій. Між тим, вони все одно значно більші, ніж у звичайного Word.
Автоматизований і безкоштовний редактор, що є частиною пакету Open-Office від Apache. Сумісний з іншими процесорами для роботи з текстами. Оснащений функціями для редакції професійних документів – від листів до графічних звітів і таблиць.
Переваги Apache Open-Office writer полягають у наступному:
Недоліки – дещо застарілий інтерфейс, відсутність функцій «хмари», як, наприклад, в Google Docs, та нечасті оновлення.
Зручне доповнення до MS Word до Google Docs, що автоматично коригує помилки. Інструмент можна застосувати для оригінальних українських текстів і перекладу.
Online Corrector дозволяє перевірити орфографію, стиль, слововживання, пунктуацію. Також він видаляє пробіли, виправляє тире й дефіс, уніфікує апострофи й лапки, коригує чергування й/і, в/у тощо.
Перевага – доступність роботи в Google Docs і MS Word. Недолік – доповнення не працює в мобільних додатках.
Редактор штучного інтелекту, що перефразовує та покращує речення для його більшої переконливості.
Перевага даного редактора тексту в тому, що інструмент дає різні варіанти для перефразування, а також – зміни стилю на діловий та лаконічний або неформальний. Wordtune може інтегруватися з іншими платформами, в тому числі як додаток до МS Word.
Недоліки інструменту: обмеженість перефразування (до 10 на день) та мала кількість мов.
Ще один ШІ-інструмент для перефразування, корисний налаштуваннями варіацій і стилю перефразування під власні потреби. Основна перевага – необмежена кількість знаків, тож інструмент обробляє великий обсяг тексту за раз.
Недоліками слід відмітити доступність лише англійською та платне використання додаткових функцій.
Отже, усі інструменти для редагування текстів мають переваги і недоліки, тому вибір кращого залежить від контетних вимог до роботи. Оптимальне рішення – спробувати кілька редакторів та зупинитися на тих, що повністю відповідають особистим потребам.
© Студія копірайтингу Ямбус