Копірайт, рерайт, копірайтинг і рерайтинг – в чому відмінності?

Тексти для сайту бувають різні. Замовляють їх теж по-різному. Ті, хто нещодавно обзавівся власним сайтом, називають їх просто текстами, бувалі веб-майстри – рерайтом і копірайтом, ще сильніше заплутуючи новачків.

Різниця між рерайтом, рерайтингом, копірайтом і копірайтингом?

Спершу варто чітко розділити слова «копірайт» і «копірайтинг», «рерайт» і «рерайтинг». Означають вони абсолютно різні речі. Копірайт – це текст та право власності, а копірайтинг – процес його написання й назва послуги з написання. Так само й у випадку з рерайтом і рерайтингом. Переписанній текст та послуга з униікалізації тексту.

Копирайт, рерайт, копирайтинг и рерайтинг - в чем различия?Ці поняття плутати не варто. У кожного з них свій сенс. Все більш-менш зрозуміло (це процес написання). А тим часом різниця у них істотна.

Копірайт від англ. авторське право – право на копіювання. Це унікальний текст, захищений авторським правом. Слова рерайт англійською мовою немає – є тільки рерайтинг (переписування) – переписування готового тексту своїми словами. Є плагіат і крадіжка (відповідно плагіат і крадіжка). На жаль, в рунеті складається саме така ситуація. На одних сайтах є унікальний контент (копірайт), інші через якийсь час його копіюють. Проте, яким би якісним він не був, багато в чому поступається копірайту.

Копірайт має хзарактеристики, що роблять його ефективним механізмом реклами та PR

 • копірайт адаптований під цільову аудиторію;
 • написаний для певного сайту;
 • вміщує потрібний об’єм спеціально підібраних ключів;
 • унікальний, тому що цікавий до прочитання.

Багато в чому така ситуація склалася через ціну. Адже вартість копірайтингу набагато вища, ніж вартість вже готового тексту, і бажання заощадити для багатьох виправдане. В цьому випадку так робити не можна. Копірайт – це не витрати, а справжня інвестиція! Від цього залежатиме й віддача, конверсія.

Сайт з унікальним контентом набагато швидше вийде в топ. А тому – вибирайте свій шлях!

© Студія копірайтингу “Ямбус”

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте
Коментарі 3
 • Відповісти 2015 Бер 14 - 18:53:01 Татьяна

  хочю с вами работать!

  • Відповісти 2015 Бер 14 - 21:04:45 Главред

   Как заказчик или как копирайтер?

  • Відповісти 2016 Жов 12 - 05:43:30 Elen

   Татьяна, Вам бы сначала орфографию выучить…

Написати коментар