Що таке копірайт і чим він відрізняється від рерайта

Чим копірайт відрізняється від рерайта? Чи важливі ці відмінності та який вид контенту підходить для сайту найкраще?

Копирайт, рерайт, копирайтинг и рерайтинг – в чем различия?Тексти для сайту бувають різними. Замовляють їх також по-різному. Ті, хто недавно обзавівся сайтом, називають їх просто текстами, досвідчені вебмайстри – копірайтом. Але часто можна почути ще один дивний термін – рерайт. Що це таке? Які взагалі між ними відмінності і чи так вже вони важливі при виборі контенту для сайту?

Для початку візьмемо дві пари термінів та визначимо їх значення: копірайт/копірайтінг та рерайт/рерайтинг. Описують вони різні види текстів та різні принципи їх створення.

Отже, копірайт – це унікальний текст, а копірайтінг – це процес написання, тобто назва відповідної послуги. Так само і у випадку з рерайтом та рерайтингом. Рерайт – це видозмінений, унікальний текст, а рерайтинг – процес, під час якого цей текст з’являється.

Ці поняття не варто плутати. І хоча звучать ці слова схоже, у кожного з них свій сенс. Але якщо з «..інгом» все більш-менш зрозуміло (це процес написання), то копірайт і рерайт для багатьох нерідко означають те саме – текст для сайту. А тим часом різниця між ними суттєва. То чим же рерайт відрізняється від копірайту?

Замовити крутий копірайтинг
Продажні тексти з високою конверсією
Замовити

Копірайт перекладається з англійської copyright як “право на копіювання”. Це унікальний текст, написаний автором “з голови” та захищений авторським правом. А от аналога слова рерайт в англійській мові немає – є лише рерайтинг (rewriting) – переписування готового тексту своїми словами. Зате є інші, більш об’ємні і водночас точніші поняття рерайту, які ідеально відповідають ситуації – плагіат і крадіжка (відповідно plagiarism і theft).

На жаль, в інтернеті складається саме така ситуація. На якомусь сайті з’являється унікальний контент (копірайт), а згодом його можна зустріти вже на кількох десятках ресурсів – у трохи зміненому вигляді, але все одно схожому. Проте рерайт, хоч би яким якісним він був, багато в чому поступається копірайту. Ті, хто це розуміє, не публікують такі тексти на своєму сайті, віддаючи перевагу ефективнішому копірайту.

Чим копірайт кращий за рерайт

Тут все досить просто. Копірайт має характеристики, які роблять його більш ефективним:

 • адаптований для цільової аудиторії;
 • написаний для конкретного сайту;
 • унікальний, тому цікавий до прочитання.

Багато в чому популярність рерайту пояснюється ціною, адже вартість послуг копірайту набагато вища, так як передбачає більші затрати часу та сил. Звичайно, бажання заощадити для багатьох виправдане. Але непростимо. Загвоздка тут у тому, що заощаджувати на контенті в жодному разі не можна. Копірайт – це не витрати, а справжнісінька інвестиція, і від того, скільки ви вкладете у свій проект, залежатиме й віддача.

Сайт з унікальним контентом набагато швидше потрапить в ТОП, а читати такі тексти набагато цікавіше!

Залишіть заявкуі ми зателефонуємо вам впродовж 5 хвилин
Як вас звати
Куди зателефонувати
ще фішки
Що треба зробити
Куди написати
Що нам варто знати
Або прямо зараз зателефонуйте

© Студія копірайтингу “Ямбус”

Коментарі 3
 • Відповісти 2015 Бер 14 - 18:53:01 Татьяна

  хочю с вами работать!

  • Відповісти 2015 Бер 14 - 21:04:45 Главред

   Как заказчик или как копирайтер?

  • Відповісти 2016 Жов 12 - 05:43:30 Elen

   Татьяна, Вам бы сначала орфографию выучить…

Написати коментар