- ua
- ru
Навколо нас увесь час циркулюють неймовірні потоки інформації – в них так легко заплутатися, а тому тут особливу важливість має аналітика. Такий контент завжди буде цінним і здатний вивести сайт в топ пошукових систем.
Кожен з нас може, стоячи на транспортній зупинці, чекати тролейбус і зосереджено вдивлятися туди, звідки він повинен з’явитися. Але далеко не кожен поставить собі питання: як можна передбачити появу тролейбуса до того, як він опиниться в полі зору? Не кожен подивиться при цьому вгору, де розташовані дроти, по коливанню яких можна визначити наближення цього виду транспорту, навіть якщо його самого ще не видно. Аналіз фактів призводить до корисних висновків.
Те ж саме дає і аналітична стаття – вона здатна наштовхнути читача на певні роздуми, щоб він разом з автором отримав необхідну інформацію і зробив висновок. Наприклад, купувати товар чи ні.
Аналітична стаття – це вичавка корисних фактів. Автор такого тексту вивчає предмет, ситуацію або явище, відмітає усе непотрібне, розчленовує факти на смислові частини, робить висновки і вказує своє відношення до них. Лідери думок, що пишуть якісні аналітичні статті, дуже цінуються, адже такий контент дійсно корисний для прочитання.
Тут є декілька важливих пунктів:
А тепер по порядку.
Мета. Перед написанням аналітичної статті автор повинен точно знати, до яких висновків він хоче підвести читачів. Також він повинен добре володіти матеріалом й мати в запасі великий і, що дуже важливо, достовірний фактаж.
Структура. У аналітичної статті класична будова наукових досліджень: короткий вступ (озвучується тема, ставиться проблема) – перерахування фактів – сам аналіз (гіпотези й їх докази) – висновки. Але сама аналітична стаття для сайту пишеться в публіцистичному стилі, тому не варто надмірно сипати науковою термінологією – це буде цікаво тільки вузьким фахівцям.
Логіка. Аргументи в аналітичній статті повинні підкорятися законам логіки, текст зобов’язаний бути простим, чітким, послідовним і не мати неправдивих суджень. Якщо автор почне за здравіє, а закінчить за упокій – навряд чи він зможе привести читача до конкретних висновків, а тільки заплутає його.
Емоції. Виражати своє відношення до теми і проблеми статті рекомендується в завершальній частині, оскільки схвалення або осуд фактів може налаштувати читача проти автора. А ось коли читач вже сам зробить висновки – тоді йому цікаво знатиме, як відноситься до них автор.
Наочність. Щоб аналіз був доступнішим і читабельним, його непогано ілюструвати графіками, таблицями й прикладами. Якщо джерел інформації декілька, довіра до тексту зростає.
Аудиторія. При написанні аналітичної, та й будь-якої іншої статті для сайту слід враховувати вік і компетенцію читачів й писати текст саме для них, а не для усіх.
Грамотна та якісно написана аналітична стаття для сайту завжди цікава і актуальна, оскільки вона являє собою експеримент або розслідування в мініатюрі, в яких автор запрошує прийняти участь читача. Саме до такого формату й слід прагнути при написанні аналітичної статті.
© Студія копірайтингу «Ямбус»
Все правильно. Проте слід попрацювати над заголовком аналітичної статті. Він повинен бути точним і актуальним. Крім того слід навести список джерел інформації. Причому в залежності від теми статті слід використовувати роботи авторів з різних країн. Слід також звернути увагу на компоновку таблиць. Вони з першого погляду повинні бути зрозуміли читачеві і не вимагати додаткових розрахунків. Аналогічні вимоги і до графіків.