- ua
- ru
Він був єдиним у світі письменником, який використав своє справжнє ім’я в якості псевдоніма. А вийшло це так. Батько зареєстрував новонародженого під ім’ям Генрі Максвелл Демпсі, а усім сказав, що хлопчикові дали ім’я Гаррі Гарр’сон. І коли Гаррі був вже в підлітковому віці, з’ясувався факт підміни його імені й прізвища. Ось і вийшло, що цей нібито «псевдонім», насправді – справжнє ім’я письменника.
Народився Гаррі Гаррісон в США, штат Конкут, 12 березня 1925 року. Вчився в Нью-йоркській художній школі. Після, в 1943-46 рр., проходив військову службу інструктором по стрільбі у ВПС США. Гаррісон згадував роки служби недобрим словом, армію він просто ненавидів: яке в нього було відношення до війни й до самих військових дій – дуже добре виражено в кожному його романі.
У Гаррісона були різні роботи: спочатку він був художником, після редактором, а з 1956 року став професійним літератором. Дуже любив подорожувати – разом з сім’єю він об’їздив понад 50 країн. Довго жив в Мексиці, Італії та Данії. Останні роки мешкав в Ірландії, недалеко від Дубліна, у будинку престарілих. 50 романів, 60 повістей й безліч оповідань – результат плідної роботи письменника. Велика частина творів була об’єднана в епопеї про одного героя. Вийшли такі серії: «Біл герой галактики», «Сталевий щур», «Світ смерті» та продовження «Повернення у світ смерті», «Едем» і його продовження «Зоряно-смугастий прапор».
Історія літератури знає Гаррісона як автора, що писав свої твори в незвичайній комбінації – деяка суміш з наукової фантастики й іскрометного гумору. Багато його творів розійшлися на цитати. У 1973 році Гаррісона було нагороджено премією «Неб’юла» за постановку фільму «Soylent Green» (роман «Посуньтеся! Посуньтеся!»), а через рік – премія журналу «Локус» за антологію наукової фантастики, присвячену пам’яті Джорджа Кемпбелла.
Нещодавно письменник отримав ще дві премії: 2005 рік – Премія «Філософський камінь» на фестивалі «Золотий міст» в Росії, і 2008 рік – золота фігурка Георгія Побідоносця, (знову ж таки в Росії) фестиваль «Великий Роскон». Досить цікаво й незрозуміло, чому така переконлива літературна спадщина практично ніколи не зацікавлювала кінематограф? І ось вже зовсім нещодавно кінокомпанія «Рай» стала подейкувати про анімаційний 3D-фильм, який буде поставлений по першій книзі з трилогії Гаррі Гаррісона «Захід Едему».
Прихильникам фантастичного екшна продюсери обіцяють величезне задоволення від стрічки, причому попереджають, що фільм буде не як звичайне розважальне кіно, а куди сучаснішим інтелектуальним видовищем.
Чекатимемо!
© Студія копірайтингу «Ямбус»
обнаружила опечатку “мскрометного юмора.” – “искрометного юмора”
статья понравилась 🙂 Спасибо!
Спасибо за тапок!
Стальная крыса – очень крутая серия. В детстве мной воспринималась как вторая после Властелина колец. Гарри Гаррисон – крутой писатель.
Верно. Писать смешную фантастику труднее, чем обычные перестрелки в космосе. Да и не смешных произведений у Гаррисона Хватает…
Интересная статья, спасибо.