- ua
- ru
Важко уявити магазин, сервісну компанію, стартап або будь-який інший інфо-бізнес без сайту. Це можливість вигідно представити комерційну пропозицію і заявити про себе. Скільки ж коштує розробка сайту в 2024 році і з чого складається ця ціна?
Починається все з визначення цілей. Саме від цього і залежить вартість розробки – від функціоналу, вимог до дизайну, стилістики, візуального контенту і текстів. Це, своєю чергою, визначає вибір движка, системи управління сайтом – WordPress, OpenCart, OkayCMS, MODx тощо. Так у скільки ж обійдеться сайт?
Розглянемо основні фактори, які впливають на вартість. Однак тут одразу слід зазначити, що якоїсь більш-менш об’єктивної ціни не існує, оскільки всі проєкти – унікальні, мають свої особливості та функціонал.
Як мінімум, сайти відрізняються кількістю унікальних цільових сторінок – одне тільки це здатне підвищити ціну розробки в кілька разів.
Зупинимося на найважливіших деталях – функціоналі, дизайні та типі сайту – як на найбільш витратних моментах.
Як уже було зазначено, кожен сайт унікальний, однак попри це можна скласти загальний алгоритм роботи над проєктом, і залежно від вимог за кожним із таких пунктів і визначається загальна ціна розробки.
Пройдемося по кожному з них більш детально.
Це все те, що робить сайт інструментом продажів – каталог товарів, модулі продажу і доставки, особистий кабінет, порівняння товарів, акційні ціни, промокоди, відгуки та рейтинг, рівні вкладеності сторінок, бокове меню, вкладки, слайдери, фотогалереї та таблиці, форми заявки, спливаючі вікна та багато іншого.
Складіть список усіх цих вимог, розписавши всі особливості роботи сайту – саме це потрібно програмісту в першу чергу. Також створення сайтів має ще один нюанс: деякі модулі платні, деякі безкоштовні, проте їхня інтеграція на сайт має свої особливості.
На цьому етапі підбирається CMS, здатна впоратися з усіма зазначеними завданнями. Або приймається рішення про розробку кастомного рушія, написаного конкретно під ваш проект.
Це безпосередньо кодинг. Front-end – це створення користувацького інтерфейсу з використанням HTML, CSS і JavaScript, що дає змогу користувачам взаємодіяти з сайтом.
Back-end-розробка – це написання коду, що обробляє дані та взаємодіє з базами даних. Це опрацювання запитів, робота підключених сервісів, управління аутентифікацією і загалом – забезпечення необхідного функціоналу.
Це візуалізація концепції, бачення кінцевого результату. Завдання дизайнера – створити візуально зрозумілий, зручний і привабливий для цільової аудиторії ресурс.
Сайт може бути мінімалістичним або, навпаки, барвистим, з безліччю анімацій і ховер-ефектів. Іноді це одна сторінка з кількома блоками, іноді – цілий десяток сторінок-лендингів під кожну з категорій товарів.
Дизайнер має скласти концепт-бук, прописавши всі шрифти, кольори, заголовки і відступи, щоб у підсумку кожна зі сторінок підпорядковувалася загальному дизайну, і сайт “не розвалювався”. Якісний UX/UI дизайн багато в чому визначає долю сайту і загальне сприйняття бренду.
Це об’єднання коду і візуалу, коли функціонал доповнюється затвердженим дизайном, у результаті чого сайт стає доступним для користувачів будь-яких пристроїв – ПК, планшетів, ноутбуків, а також мобільних із різною діагоналлю екрана.
Якісна верстка визначає користувацький досвід, швидкість завантаження і крос-браузерну сумісність. Чистий і правильно структурований код сприяє поліпшенню SEO показників і позитивно позначається на ранжируванні сайту.
У вас десять чи п’ятсот товарів? Надаєте одну послугу або пропонуєте безліч форматів співпраці? Кожна з таких сторінок потребує контенту – зображень, інфографіки та текстів, здатних сформувати ефективну комерційну пропозицію.
Писатимете все самостійно чи вирішите найняти копірайтера? Це потребуватиме додаткової оплати.
У підсумку після аналізу всіх вимог і побажань можна сформувати приблизний прайс розробки сайту. Водночас це лише приблизна ціна сайтів, проте вона дає загальне уявлення про майбутні витрати.
Тип сайту | Ціна, грн | Строк |
Корпоративний | від 30 000 | від 14 днів |
Інтернет-магазин | від 40 000 | від 14 днів |
Індивидуальний проєкт | від 50 000 | від 30 днів |
На вартість впливає складність і обсяг роботи – всі ті особливості, які описані в технічному завданні. Іноді замовити створення сайту, що складається всього з однієї сторінки, буває дорожче, ніж розробка сайту з десятками категорій і підкатегорій – якщо він матиме унікальні особливості.
Існує безліч різних типів сайтів: лендінги, сайти-візитки, новинні портали, корпоративні, інтернет-магазини, особисті блоги та багато інших. Кожен із них має свої особливості та потребує різних зусиль, що, своєю чергою, впливає на вартість розробки.
І ще одне – аналітика. Перед створенням сайту і формуванням технічного завдання важливо проаналізувати нішу і конкурентів, визначити цільову аудиторію і сформувати унікальну торгову пропозицію, УТП. Завдяки цьому з’являється можливість зрозуміти, як зробити сайт ефективнішим.
Подібний аналіз можна доручити штатному маркетологу, а якщо такого немає – інтернет-маркетологу веб-агентства.
Звісно, це також додаткові витрати, однак сформована професійним маркетологом стратегія дає змогу коректно визначити бізнес-цілі, шляхи виходу на ринок, а також основні концепції дизайну сайту та його функціоналу. І, звісно ж, інтереси та очікування цільової аудиторії, що також має бути відображено і в дизайні, і в функціоналі майбутнього сайту.
У підсумку, вартість розробки сайту залежить не тільки від складності дизайну і функціоналу, а й від кількості фахівців, задіяних у проєкті – розробника, дизайнера, SEO-фахівця, маркетолога, копірайтера і контент-менеджера.
Надзвичайно важливий фактор. Від досвіду і кваліфікації розробників залежить не тільки ціна за розробку сайту, а й його якість – те, наскільки зручним він буде для користувачів, наскільки швидким буде завантаження сайту і його загальна працездатність.
Репутація розробників на ринку, кількість створених ними проектів і отримані відгуки стають гарантією успішної співпраці.
Гарний і сучасний дизайн привертає увагу. Його вибір може варіюватися залежно від типу сайту та індивідуальних побажань. Однак об’єктивність цієї краси та сучасності визначається саме досвідом розробників, і тут можна провести чітку паралель між таким досвідом і ціною сайту.
Якісний дизайн збільшує вартість розробки. Дешевий сайт, хоча й дає змогу заощадити, не приносить жодного доходу. Не продає, не росте в органічній видачі та призводить до великого відсотка відмов і як наслідок – до погіршення ранжування за пошуковими запитами.
У підсумку вартість створення сайту у 2024 році може варіюватися в широкому ціновому діапазоні – від кількох десятків до сотні тисяч гривень. Остаточна ціна залежатиме від усіх згаданих вище чинників – складності дизайну, індивідуальних побажань, а також досвіду і рейтингу програміста.
Незалежно від того, яку суму ви готові витратити на створення сайту в 2024 році, важливо пам’ятати, що це хороша інвестиція в бізнес, можливість залучити нових клієнтів і збільшити прибуток.
© SEO студія Ямбус