З поняттям УТП знайомі багато копірайтерів, проте не в усіх виходить написати текст, який би мав такий елемент. Що ж це таке – УТП, для чого це потрібно та як його писати?

УТП – це унікальна торгова пропозиція, що здатна вигідно представити товар або послугу. Без неї ефективність тексту буде в рази нижче, як і лояльність до компанії та її продукції. Якщо трохи спростити, це звичайний перелік особливостей і позитивних відмінностей від конкурентів, поданий в інформаційному, а не рекламному ключі.

Для чого потрібна УТП в тексті

Вважається, що цей термін придумали американські маркетологи. Якщо точніше, то Россер Рівз, який став використовувати його як основну характеристику корисної для читача реклами. Якщо копірайтер зуміє пояснити покупцеві реальну вигоду від придбання товару, його лояльність підвищиться, й він гарантовано купить, вибравши саме цей сайт серед величезної кількості інших подібних пропозицій.

Рекламна пропозиція повинна захоплювати увагу потенційного покупця місткою, але сильною пропозицією, яку конкуренти не можуть (чи не здогадалися раніше) зробити.

Основні правила унікальної торгової пропозиції:

  • акцентування на актуальності й вигоді для покупця;
  • наявність позитивних відмінностей від конкурентів;
  • яскраве, емоційне подання інформації;
  • мотивація до дії.

Багато в чому ефективність унікальної торгової пропозиції залежить від уміння копірайтера перетворювати нудні факти на круті офери, що впливають на читача на емоційному, а ще краще на підсвідомому рівні. У формуванні потреби в товарі, а потім непереборного бажання купити або замовити його.

Тобто, вигідно подати можна будь-який товар. Головне – ефективно презентувати його характеристики, зробити правильний акцент.

Як скласти УТП

Більшість відомих торгових марок отримали популярність саме за рахунок грамотно поданої унікальної торгової пропозиції. Скласти її досить просто: вміщуйте в текст тільки найбільш важливі для покупця характеристики продукції.

«З реклами споживачеві запам’ятовується небагато – одна сильна заява або одна сильна ідея»

Важливу інформацію подавайте на початку тексту, але в той же час зберігайте інтригу до останньої пропозиції. Обов’язково вкажіть вигідні відмінності від основних конкурентів, але не брешіть, якщо у товару є недоліки, а в кінці тексту вмістіть потужний заклик до дії.

Написання тексту з унікальною торговою пропозицією – це трудомісткий й досить тривалий процес, проте вигода від такої статті здатна принести високий прибуток і забезпечити компанії неабияку популярність на ринку.

На жаль, більшість копірайтерів використовують неправдиві УТП, налягаючи на похвалу та штампи на кшталт «сучасні технології», «професійний підхід» або «величезний асортимент». Це вода, а не копірайтинг, й ні до чого хорошого це не приведе.

При досконально продуманій і грамотно піднесеній торговій пропозиції можна отримати максимальну вигоду:

  • підвищити лояльність до бренду;
  • підняти ціну на пропоновану продукцію;
  • розширити воронку продажу;
  • залишити конкурентів далеко позаду.

Якісне УТП допоможе не лише фірмі, але й самим покупцям, адже такий текст вирішує їх біль, тобто вірогідність того, що інформація пошириться по «сарафановому радіо» підвищується, адже на думку того ж Россера Рівза, збут може рости або падати з самих різних причин. Проте знайте, що там, де ваша реклама запам’яталася, число споживачів зростає.

© Студія копірайтингу «Ямбус»

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3