Технічні тексти – особлива галузь копірайтингу, писати які може не кожен райтер. Головна складність створення таких статей полягає в необхідності ідеального володіння інформацією, адже узагальнення й прикрашання тут – табу. Будь-яка технічна тематика – будівництво, промисловість, машинобудування, високі технології, програмування чи логістика – вимагають досконального знання тонкощів, статистики, технічних показників і цифр.
Унікальність технічного копірайтингу – такий же критерій, який властивий і будь-якій іншій інформаційній статті, проте в гонитві за відсотками унікальності тут не можна замінювати одні цифри на інші, розбавляти факти просторовими міркуваннями й придумувати неіснуючі характеристики.
У технічних текстах немає місця узагальненням – тільки факти, цифри та сухі інструкції!
Копірайтер технічних текстів – філолог або технар?
Враховуючи важливість технічного тексту, до його вмісту пред’являються особливі вимоги, і, шукаючи копірайтера для написання технічних описів, необхідно керуватися рядом критеріїв:
- точне дотримання термінології;
- відсутність двозначного трактування інформації;
- відсутність «води» та домислів копірайтера;
- чітка структура тексту і переконливість в кожному слові.
Технічні тексти відрізняється особливою складністю написання і часто вимагають від автора профільної освіти або, як мінімум, десятків витрачених на вивчення теми годин. Якщо спростити, то довіряти технічний опис зварювального інверторного апарату першому ж залітному копірайтеру не слід.
Технічний копірайтинг – як промисловий альпінізм – тут недостатньо бути філологом або журналістом: такі тексти вимагають поглибленого знання теми й розуміння того, що головне – не лише гарний вигляд тексту, але й правильно подані дані, необхідні читачеві для ухвалення рішення.
Технічний копірайтинг – корисні тексті з максимальною інформативністю!
До сфери технічного копірайтингу відносяться такі тексти:
- інструкції та правила експлуатації приладів;
- керівництво до програм і додатків;
- аналітичні огляди техніки;
- специфікації й описи принципів роботи пристроїв;
- описи в картки товарів для інтернет-магазину техніки;
- будь-яка інша документація.
Для написання технічного копірайтингу краще обрати професійного копірайтера – це дозволить отримати дійсно якісні тексти – цікаві, інформативні та оптимізовані під органічний пошук!
© Студія копірайтингу «Ямбус»