Неробочі, «биті» посилання на сайті не тільки знижують довіру користувачів, а й погіршують SEO показники. Однак їх можна легко знайти та виправити.

Як це зробити – розглянемо нижче.

Що таке биті посилання

Це некоректні посилання, які переводять користувачів на неіснуючу сторінку, що відображається повідомленням «помилка 404». Це означає, що сервер не може знайти потрібну сторінку, оскільки її на сайті більше немає.

Такі лінки можуть з’явитися на будь-якому сайті: внаслідок змін його структури, переміщення файлів, видалення неактуальних сторінок або зміни URL.

Як знайти биті посилання на сайті та виправити їх

Чому з’являються биті посилання

Серед поширених причин формування битих посилань можна назвати такі:

  • зміна URL – адреса сторінки була змінена, але редирект не налаштований;
  • переміщення – під час переміщення файлу в інший розділ, категорію, на іншу сторінку;
  • видалення сторінки – при видаленні непотрібних, неактуальних розділів сайту;
  • обмеження – посилання працює для обмеженого кола користувачів (наприклад, тільки для зареєстрованих користувачів);

Досить часто появу битих посилань провокують помилки в javascript і html – достатньо помилитися в одному символі, і посилання перестане працювати, тобто стане битим.

Види битих посилань

Помилка 404

Найчастіше з’являється повідомлення «Помилка 404: сторінка не знайдена». Це означає, що сторінка недоступна, але може з’явитися пізніше.

Помилка 400

«Помилка 400: неправильний запит» говорить про те, що сервер не бачить URL, з яким потрібно працювати. Можливо, запит було введено неправильно.

Помилка 410

410 – це «сторінка не існує». Це означає, що сайт недоступний, і сторінка більше не з’явиться.

Чим загрожують биті посилання на сайті

Будь-яка з чотирьохсотих помилок погано впливає на SEO та комунікацію з користувачами. Побачивши повідомлення «Помилка 404: сторінка не знайдена», користувач, найімовірніше, покине сайт і скористається іншим ресурсом. Google зі свого боку відстежить таку поведінку і вважатиме, що сайт нецікавий для нього і знизить його позиції у видачі.

Також биті посилання ускладнюють індексування сайту пошуковими ботами. Не проіндексовані сторінки не ранжуються і не з’являються на запити користувачів, тобто трафік на сайт не зростає.

Як знайти биті посилання

Існує низка платних і безкоштовних сервісів, які допомагають знайти биті посилання на сайті. Розглянемо кілька прикладів.

Google Search Console

Доступний і простий спосіб знайти неробочі посилання. Зайдіть у свій Google акаунт, перейдіть на сторінку «Огляд», а потім у «Сторінки» і пункт «Не знайдено (404)». Там ви знайдете весь перелік битих сторінок, виявлених сервісом на цей момент.

Натисніть «Перевірити URL» і після цього побачите сторінки, які посилаються на неї.

Ahrefs

Натисніть «Site audit». Перевірка триватиме близько 20 хвилин, але в результаті ви побачите список усіх сторінок із 404-помилкою, а також список сторінок, що посилаються на них.

Також биті посилання можна знайти за допомогою «Site Explorer». Введіть URL сторінки і знайдіть у меню «Broken backlinks». Однак тут для пошуку битих лінків потрібна платна підписка.

Sitechecker

Цим інструментом можна безкоштовно користуватися 14 днів з моменту реєстрації та перевірити близько 300 сторінок. Для більшої кількості потрібно оплатити тариф. Sitechecker проаналізує сторінки, видасть перелік битих URL і дасть інструкції щодо виправлення.

Broken Link Checker

Безкоштовний сервіс, який підходить для сайтів із невеликою кількістю сторінок, оскільки аналізує до 300 сторінок. З його допомогою можна шукати окремі типи помилок або всі одразу, але другий спосіб займе більше часу.

Як виправити биті посилання

Способів виправлення битих посилань на сайті два:

  • видалення битого посилання на сторінці, що посилається;
  • прописування 301 редиректу для переміщення користувачів на робочу сторінку.

Іноді битими стають зовнішні посилання. Їх також можна видалити або оновити – звернувшись до власника такого сайту і попросивши його виправити бите посилання на більш актуальне.

Биті посилання погано впливають на SEO-показники сайту, погіршують досвід і довіру користувачів. З цією проблемою може зіткнутися будь-який сайт, тому перевірки слід робити регулярно і вчасно виправляйте биті лінки, щоб вони не заважали користувачам отримувати потрібний контент, а ботам – індексувати ваші сторінки.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3