Нова версія Chrome на Android позначатиме швидкі сайти спеціальною відміткою – це впливатиме на ранжирування в пошуку Google.

Версія браузера Chrome 85, яка зараз знаходиться у беті, зовсім скоро почне свою роботу і, окрім поліпшення зручності для користувачів Android принесе ще одно важливу зміну: розробники вводять рейтингову систему оцінки сайтів – швидкість їх завантаження – й додають для цього особливу відмітку «fast page», яка з’являтиметься для по-справжньому швидких веб-ресусрів.

Це не просто візуальне нововведення, але й серйозний інструмент ранжирування. В результаті користувачі отримають простий і зручний спосіб оцінювати швидкодію ресурсу, навіть не переходячи на нього, а розробники – не менш цінний інструмент перевірки поліпшень завантаження сайту.

Уперше про впровадження спеціальних міток розробники заговорили ще минулого року – у рамках листопадового саміту Chrome Developer Summit, й цього разу ініціатива досить швидко знайшла свою реалізацію. Експериментуючи з різними наочними мітками, команда запропонувала відразу декілька варіантів реалізації концепції, й зовсім скоро користувачі Android побачать кінцевий результат.

За словами розробників, мітки в браузері Chrome 85 привласнюватимуться на підставі метрик Core Web Vitals, тобто основних веб-показників, в які входять десятки вже задіяних алгоритмів, у тому числі Mobile Friendly та Mobile-first. Сюди ж можна віднести швидкість завантаження сайту, швидкість відгуку та візуальну стабільність.

fast page гугл

Сайти, які відповідатимуть стандартам якості Google, отримають мітку fast page (“швидка сторінка”). Наразі це єдиний спосіб дізнатися про наявність або відсутність такої мітки – це тривале утримування пальця на URL-адресі сторінки й виклик контекстного меню.

Здавалося б, зміна не така вже і важлива – але це тільки на перший погляд.

Беручи до уваги, що до числа критеріїв, які враховуються алгоритмами ранжирування Google, входять ті ж самі метрики, що і до Core Web Vitals, сумнівів бути не може: сайти з відміткою fast page в результатах пошуку відображатимуться вище.

У Google уточнюють, що вже оновили свої рекомендації для розробників, доповнивши їх відповідними поясненнями. В результаті оптимізація якості сайту може потребувати значних сил, проте це єдиний спосіб підвищити поведінкові показники Core Web Vitals і утримати сайт в топі пошукової видачі.

До речі, у даному контексті можна згадати й про ініціативу Google Accelerated Mobile Pages (AMP), яку в народі прозвали прискорювачем інтернету. Між іншим, забуту несправедливо. Це особлива бібліотека JavaScript, доповнена власними інструментами Google, завдання якої – прискорення роботи веб-сторінок.

fast page от гугл хром

Зараз маркіровку «fast page» можна побачити лише у бета-версії Chrome 85, й оцінити її роботу можуть усі, хто забажає. Для цього треба просто активувати відповідний перемикач в службовому меню, а потім ввести в адресному рядку браузера Chrome команду chrome://flags – опція «Context menu performance info and remote hint fetching».

Після офіційного запуску побачити ці мітки можна буде у разі, якщо на пристрої включений спрощений режим або активована опція допомоги в поліпшенні перегляду сторінок. В той же час наявність мітки fast page стане відмінним індикатором оптимізованого сайту й перетвориться на один з інструментів SEO-фахівців.

 

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3

Студія копірайтингу “Ямбус”