Вважається, що з html-кодом працює тільки програміст. Багато в чому це дійсно так, але бувають випадки, коли сайт давно зданий, усі модулі, скрипти й плагіни впроваджені, але з кодом працювати все одно доводиться. Цей випадок – SEO оптимізація.

Знати базові html-теги аовинен кожен власник сайту. Як мінімум для того, щоб коректно ставити завдання для програміста. Як максимум – щоб розуміти, як вони впливають на SEO просування.

Є теги, метатеги і атрибути, які надзвичайно важливі для просування – їх необхідно правильно оформляти. До речі, подібних елементів в html близько сотні, і кожен – зі своїми особливостями та правилами. Для SEO важлива лише частина з них, а для цього необхідно розуміти, хто є хто, де і як використовується.

Отже, поїхали!

Теги

Тег – це елемент мови html, за допомогою якого розділяється початок і кінець елементу, а текст, що знаходиться між ними, відображається відповідно до властивостей тегу.

Теги бувають як парними, так і одинарними. У першому випадку вони обов’язково повинні закриватися (<i>.</i> чи <b>.</b>), а в другому – ні (<br> чи <img>).

Наприклад, нам необхідно виділити напівжирним одну з фраз в тексті. У візуальному редакторові ми просто виділяємо цей фрагмент і натискаємо відповідну кнопку. У html-редакторі це виглядатиме так:

  • <strong>Замовити просування сайту</strong>

чи

  • <b>Замовити оптимізацію сайту</b>

Метатеги

Метатег – це різновид тегу. Вони знаходяться в тегу <head> документу і дозволяють пошуковим системам і браузерам отримувати технічну інформацію про сторінку сайту – про її вміст, дані про кодування документу, опис сторінки, правила індексування й ін. Тобто метатеги – це не візуалізація, а саме технічна інформація, призначена не для людини, а для робота.

Для чого потрібні метатеги?

Головна SEO цінність метатегів полягає в тому, що вони допомагають пошуковій системі зрозуміти, що чекає їх на сторінці, які заголовки й семантика, чи релевантна вона тому або іншому пошуковому запиту і якщо так, то в якому ступені.

Проте метатеги потрібні не лише роботам. Прямий тому доказ – сніпет на сторінці видачі, який формується за допомогою тегу title і метатега description. Вони допомагають користувачеві отримати швидку відповідь, тезу, зрозуміти суть сторінки, навіть не заходячи на неї. Сніпет сильно впливає на CTR сайту. Чим якісніше він буде прописаний, тим більше людей зможе зацікавити й тим більша їх кількість натисне на посилання, перейде на сторінку і придбає товар або замовить послугу.

Якщо простіше, саме сніпет, тобто тайтл і дескріпшен визначають ранжування у видачі. При цьому, якщо вони будуть складені некоректно (наприклад, мати явний переспам або не відповідати дійсності), то Google замінить їх на більше відповідні, узявши потрібну інформацію із розмітки й змісту сторінки.

Корисні для просування SEO теги

Тема тегів нерозривно пов’язана із SEO. Проте тут необхідно зрозуміти, що чарівного правила їх складання не існує. Теги та SEO прописуються для кожного сайту індивідуально – залежно від рубрик товарів, сторінок послуг, структури ресурсу, регіону й особливостей цільової аудиторії. У будь-якому випадку теги необхідно використати з розумом і без фанатизму – правильно. Там, де вони потрібні.

Отже, два найголовніших SEO тега:

  • <title>
  • <description>

Тег тайтл розповідає, про що ця сторінка. Цей елемент не є частиною документу й не відображається на самій сторінці – він відображається тільки в самому сніпеті. Його головне завдання – привертати увагу, повідомляти найважливішу інформацію. Саме тому він має бути лаконічним, інформативним і цікавим для читачів.

На сторінці може бути лише один тег <title>, фізично він знаходиться в контейнері <head>. Його довжина не повинна перевищувати 65–70 символів, оскільки занадто довгі тайтли все одно обрізуються і як результат – в сніпеті виводиться неповна інформація.

Метатег description також виводиться в сніпет. Цей опис сторінки, своєрідне пояснення, чому користувач повинен натиснути саме на це посилання, що він побачить на сторінці й чому це для нього вигідно й важливо.

У елемент <description> можна і треба додавати ключові слова, проте їх не повинно бути надто багато. Дескріпшен просто має бути релевантним головному пошуковому запиту сторінки, але не перетворюватися на їх звалище, банальний список ключовиків через кому. Фокусуйтеся на реальній користі для читача, інформативної цінності.

Рекомендована довжина для тегу description складає 150–160 символів.

На теги сподівайся, але й сам не байдикуй

Google давно навчився аналізувати семантику сторінки, не зациклюючись на одних тільки тегах і метатегах, як це було раніше. А тому SEO оптимізованими мають бути не лише тайтл з дескріпшеном, але й увесь текстовий контент сторінки.

Якщо в розділі взагалі немає тексту – його необхідно написати. Якщо текст короткий – розширити. Якщо він писався копірайтером, який нічого не розуміє в оптимізації та ключах – найняти іншого райтера й повністю переписати текст. Ресурс з хорошою оптимізацією мата-даних програє сайту з SEO текстом, а ось якщо у вас і теги, і текст на сторінці відповідають усім вимогам пошукових систем, ви запросто потрапите в топ!

© Студія копірайтингу “Ямбус”

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3