Існує чудовий спосіб для збільшення пошукового трафіку – сніпети. Вони є такою собі візиткою й здатні сформувати перше враження про сайт та істотно підняти продажі.

Від привабливості сніпета і правильності його складання залежить кількість користувачів, які захочуть перейти на сайт, дізнатися більше інформації й стати клієнтами. Що ж це таке, сніпет, і як його складати?

Сніппет – це короткий фрагмент тексту, що пояснює суть сторінки. Він виводиться користувачеві у відповідь на пошуковий запит на сторінці видачі. Що інформативнішим і зрозумілішим він буде, то вищою буде клікабельність, тобто більше людей перейде на сайт, замовить товари та послуги.

Щоб скласти гарний сніпет, багато зусиль не потрібно – достатньо вдумливо підійти до формування мета-тегів сторінки.

Які завдання вирішує сніпет

Сніпети мають досить велике коло завдань.

По-перше, креативний сніпет зі зрозумілим змістом набагато привабливіший, ніж випадковий набір фраз, який Google генерує на свій розсуд.

По-друге, він пояснює користувачеві зміст сторінки, а це дуже важливо. Якщо користувач заходить на сайт і відразу ж залишає його (інформація не відповідає його пошуку), алгоритм вирішує, що сторінка не цікава, не релевантна пошуковому запиту. Великий відсоток таких відмов призводить до падіння рейтингу сайту в очах пошукової системи і погіршення ранжування сайту.

І сніпет потрібен якраз для того, щоб підказати користувачеві, чи потрібно йому переходити на сайт і яку інформацію він там знайде. Краще менше трафіку, ніж великий відсоток відмов. Тобто сніпет економить час користувача: за видимим фрагментом тексту він швидко зрозуміє, наскільки зміст сторінки відповідає його запиту.

Елементи сніпета

Сніппет завжди складається з трьох елементів:

  • заголовок – формується на основі title сторінки;
  • URL – фактична адреса сторінки;
  • опис – формується на основі description або контенту, що містить пошуковий запит.

Ось один із прикладів того, який вигляд має сніппет:

Що таке сніпет і як його правильно скласти

Як скласти ефективний сніпет

За замовчуванням, Google створює сніпети на основі прописаних заздалегідь заголовків (title) і описів (description). Якщо ці поля некоректні або відсутні, пошуковик генерує їх самостійно, виводячи фрагменти текстового контенту сторінки.

За умови правильного складання та релевантності цих двох тегів Google виводить їх у сніпет у незмінному вигляді – саме так, як ви написали.

Сніппет має відповідати кільком критеріям:

  • стислість – поле description не повинно перевищувати 160 символів із пробілами, інакше частина опису буде обрізана на півслові;
  • інформативність – це має бути максимально корисна інформація, без води і шаблонних фраз;
  • унікальність – сніппет має показувати особливість торгової пропозиції, дистанціюючи бренд від решти маси конкурентів.

Бути як усі в бізнесі не варіант, і сніпет допомагає тут якнайкраще. Він може мати інше візуальне оформлення у вигляді спецсимволів, щоб привертати більше уваги, а найголовніше – показувати переваги співпраці.

Складаючи заголовок для сніпета, дотримуйтесь ще деяких правил: не робіть title і description однаковими: подайте УТП у заголовку й уточніть оффер в описі. Додайте в опис 1-2 високочастотні ключі, під які оптимізується сторінка. Не повторюйте слова.

Також радимо використовувати формулу “запит + заклик”, вмістивши її в перші 50 символів. Для кожної сторінки використовуйте окремі title і description, а для краси URL налаштуйте на сайті людинозрозумілі урли, ЧПУ.

Також існує ще один варіант сніпета – розширений, однак його отримати без допомоги програміста буде складно.

Розширений сніпет

Створення розширеного сніпета – чудовий спосіб виділитися у видачі. Крім стандартного заголовка й опису, в ньому може виводитися додаткова інформація. Зазвичай це досягається за допомогою мікророзмітки Open Graph і Schema.org.

З їхньою допомогою можна вивести додаткові блоки, що містять подробиці про компанію: блок із посилань на інші розділи або товари, ціни, контакти, рейтинг, відгуки, картинки тощо. Такий сніпет чудово підійде магазинам, але буде корисним і для сайтів послуг.

У разі, якщо опис сторінки буде складено правильно, а контент – релевантним пошуковому запиту, сніпет може опинитися на нульовій позиції, вище за всіх, і отримати розширений сніпет з великою кількістю символів. Такі сніпети дуже помітні й мають високу клікабельність.

Сніппет є “вітриною” сайту, за яким формується перше враження користувачів, тому важливо оформити заголовок і опис відповідно до рекомендацій. Користувачі побачать корисну для себе інформацію і перейдуть на сайт, підвищуючи органічний трафік.

© SEO студія Ямбус

Замовити безкоштовну консультацію
Допоможемо швидко вивести сайт в топ-3