- ua
- ru
Написати ідеальну статтю мріють усі копірайтери. А тим часом в цьому немає нічого складного, завдання цілком здійсниме, якщо знати декілька простих правил.
У повсякденному житті нас оточує інформація: новини по радіо і телебаченню, розмови людей, читання книг, газет і сайтів. І якщо з навколишнього світу ми інформацію сприймаємо залежно від того, як ми її чуємо – з оглядкою на тембру голосу того, хто говорить, на інтонацію та гучність, на швидкості мови, то при читанні ми в першу чергу звертаємо увагу на те, як інформація подається. Тобто – на візуальне оформлення тексту, інфографіку, зручність шрифту і, звичайно ж, на стилістичне оформлення тексту, на грамотність і смислове наповнення.
Перше правило копірайтингу: перед написанням обов’язково з’ясуєте мету тексту. Для чого ви взялися за копірайтинг, що саме повинен вирішувати текст?
Друге правило копірайтингу: визначте цільову аудиторію. З’ясуйте, на кого розрахована інформація, адже це позначиться на необхідній стилістиці матеріалу, оскільки стаття (хоч рерайт, хоч копірайт) має бути написана тією ж мовою, якою звикли спілкуватися читачі.
Третє правило копірайтингу: максимум корисної інформації. Текст на сайті повинен бути містким, проте максимально інформативним, щоб у читачів не виникали уточнюючі питання. Більшість читачів витрачають на прочитання статті не більше 30 секунд, скануючи її по діагоналі. За ці секунди читач повинен визначити, чи цікава їм ця стаття й можна читати її повністю, чи ні. Тому точно і коротко викладайте свої думки та оперуйте фактами.
Четверте правило копірайтингу: візуалізація. Пишіть текст невеликими абзацами. Більшості користувачів зручніше читати текст, в якому кожна думка виділена в окремому абзаці. Заголовки, списки, таблиці, виділення напівжирним та курсивним шрифтом – усе це привертає увагу та покращує зручність сприйняття інформації.
П’яте: правило копірайтингу: жодних помилок! Наявність грубих граматичних, пунктуаційних та стилістичних помилок може відбити всяке бажання читати навіть найцікавіший текст. Обов’язково кілька разів перечитайте текст після написання – можливі друкарські помилки.
Шосте правило копірайтингу: використовуйте в тексті ключі – слова та словосполучення зі статистики пошукових систем. Це покращить ранжування статті по пошукових запитах.
Сьоме правило копірайтингу: пишіть з любов’ю. Незалежно від теми любіть свої тексти, адже це позначається на реакції читачів.
Студія копірайтингу «Ямбус»