- ua
- ru
Робота над підвищенням рейтингу сайту має проводитися комплексно, і одним зі складових цієї роботи є внутрішня перелінковка.
Розберемося, для чого вона потрібна, як проводиться, що дає, і яких помилок не варто допускати під час додавання посилань на сторінках.
Отже, все, що потрібно знати про внутрішню перелінковку.
Внутрішня перелінковка – це по суті зв’язування сторінок сайту, коли одна сторінка містить посилання на іншу сторінку, розділ або товар. Виділяють навігаційні лінки («Схожі статті», «Вам може бути цікаво» тощо), текстові (анкорні та безанкорні), а також посилання із зображень.
Грамотне перелінковування забезпечить сайту низку переваг – це необхідно як для зручнішої навігації, так і для підвищення ваги сторінок, тобто поліпшення SEO показників.
Можна виділити кілька завдань, які вирішує внутрішня перелінковка:
Ефективність внутрішніх посилань залежить від багатьох факторів.
Ієрархія
Внутрішні посилання слід ставити далеко не на всі розділи сайту – тільки на найважливіші, так звані посадкові сторінки.
Тематичність
Ставте посилання на релевантні сторінки: це підвищить вагу сторінки і поліпшить ранжування за пошуковими запитами.
Натуральність
Внутрішні лінки мають мати природний вигляд і бути читабельними. Це правило поширюється і на анкорні, і на безанкорні посилання.
Рівномірність
Не перевантажуйте сторінку вихідними посиланнями: одна сторінка повинна посилатися не більше, ніж на 2-3 інші сторінки.
Вкладеність
Що менше кліків між головною і потрібною сторінкою, то ефективнішим є внутрішнє перелінковування. Тому «виймайте» важливі сторінки, щоб від головної їх відділяло не більше 3 кліків.
Якість контенту
Посилання не найголовніше – не менш важлива якість контенту. Саме текст формує бажання користувачів переходити за внутрішніми посиланнями.
Графічні посилання
Вішайте посилання на зображення, прописуйте теги «alt» і «title», адже завдяки цьому пошукові системи швидше зрозуміють контекст і поліпшать ранжування сторінки за зображеннями.
Є і ще одне правило: регулярно перевіряйте сторінки і не допускайте появи битих посилань.
Анкор має пояснювати, куди веде посилання. Він може складатися як з одного слова, так і з цілої фрази, але завжди давати потрібну інформацію.
Розмір і колір шрифту анкорного тексту мають бути зручними для читання. Щоб користувач зрозумів, що це посилання, виділіть анкор графічно – іншим кольором, підкресленням, жирним або курсивом.
Google признает ссылку только по тегу <a href=”/”>анкор</a>. Якщо завдання поліпшити ранжування сторінки-акцептора немає, прописується додатковий атрибут nofollow.
Важливо: що вище буде розміщене посилання, то більшу вагу воно передаватиме. У разі розміщення на сторінці двох посилань перше за рахунком буде більш «потужним».
Відсутність внутрішньої перелінковки говорить пошуковим системам, що на сайті немає важливих сторінок. Однак і за надто великої кількості внутрішніх посилань нічого доброго не буде. Усього має бути в міру.
Є й інші помилки внутрішньої перелінковки, найголовніша з яких – це наявність на сайті битих посилань. Тобто посилань на неіснуючі сторінки. За цим завжди потрібно стежити.
Здатні принести проблеми й циклічні посилання – коли одна сторінка посилається на другу, та – на третю, а третя – знову на першу. У підсумку вага посилання ходить по колу і жодного результату не дає. Сторінка не повинна посилатися сама на себе.
Нарешті, ще одна помилка під час внутрішньої перелінковки – це множинні редиректи. Переконайтеся, що всі посилання ведуть на актуальні url.
Як перевірити результативність внутрішньої перелінковки
Для моніторингу можна скористатися такими інструментами:
Також можна встановити відповідні плагіни. Наприклад, якщо сайт зроблений на WordPress – це Link Whisper, Yoast SEO тощо. Вони допоможуть автоматизувати роботу над перелінковкою.
Працюючи з внутрішніми посиланнями, підходьте до завдання комплексно. Продумане внутрішнє перелінковування поліпшить користувацький досвід, допоможе швидко знайти потрібний контент, а також спростить роботу пошуковим ботам, що позитивно позначиться на ранжируванні сайту.
© SEO студія Ямбус