- ua
- ru
Нерідко у своєму житті ми стикаємося з якимось незрозумілим значком – буквою «с» у колі. До деякого часу в нашій країні про нього взагалі не знали, адже з’явився він зовсім нещодавно, коли серйозно заговорили про авторське право.
Знак копірайту – це своєрідний захист авторських прав, який поширюється на будь-який витвір, текст чи технологію.
Побачити знак копірайту можна скрізь. Це може бути картина, стаття, фотографія, сайт, книга, програма й багато що інше. Використовуючи знак охорони авторського права, ви оповіщаєте усіх, стверджуєте, що у цієї роботи є конкретний автор. Але не треба обмежуватися тільки цим знаком. Важливо пам’ятати, що знак © ще не гарантує захист авторських прав. І юридично це ніяк не підтверджено.
Copyright з англійського перекладається як «право на копіювання». Користуватися цим знаком може кожен, хто створив будь-який предмет інтелектуальної власності. Причому реєструвати знак охорони авторського права ніде не потрібно. Завдяки Всесвітній Женевській Конвенції про авторське право в 1952 році і був встановлений такий формат сповіщення.
Використання значка копірайту хоч трохи, але все ж запобіжить комерційному використанню ідеї або тексту без дозволу автора. Значок копірайту стверджує – у роботи є хазяїн, і несанкціоноване її використання заборонене!
Право власності затверджується окрім знаку © також своїм ім’ям або найменуванням правовласника, а також роком першої публікації твору. Рекомендується ставити знак копірайту на сайтах внизу сторінки. Якщо хочете захистити свою інформацію на блогах або форумах, то ставте знак охорони авторського права після кожного запису!
Знак копірайту використовується для захисту від копіювання та поширення (причому саме нелегального поширення) авторського твору. Проте твори, захищені авторським правом, можна використати для цитування. Приміром, в засобах масової інформації, наукових дослідженнях, навчанні, коментуванні й критиці, але при цьому треба обов’язково посилатися на джерело. Але все ж варто пам’ятати, що в цитуванні допускається використання не більше 2–3 абзаців.
Щоб поставити знак копірайту на звичайній клавіатурі, необхідно набрати комбінацію клавіш «Alt» (натиснути й утримувати) та 0169 (на цифровій панелі справа, а не на верхніх клавішах). На ноутбуках готова клавіша © є в загальному ладі справа, так що тут простіше.
Але не варто сподіватися на знак копірайту. Сам по собі він нічого не дасть. Треба лише серйозно відноситися до чужої ідеї, тексту, інтелектуальної власності. Світом повинен керувати наш внутрішній закон – мораль, а не всякі значки.
© Студія копірайтингу «Ямбус»
Greetings from Florida! I’m bored to death at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I enjoy the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, amazing site!
Oh! Thanks!